Hrbatého v Cincinnati zastavil Björkman

06.08.2004, 00:00

Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v 2. kole turnaja ATP série Masters v americkom Cincinnati (dotácia 2,45 milióna dolárov) so skúseným Švédom Jonasom Björkmanom v troch setoch 7:6 (6), 3:6 a 3:6. Zverenec trénera Mojmíra Mihála, ktorý v 1. kole senzačne vyradil svetovú jednotku Švajčiara Rogera Federera a ukončil tak jeho 23-zápasovú šnúru bez prehry, nevyužil možnosť postúpiť do osemfinále. Rodák z Bratislavy dotiahol úvodný set do tajbrejkového rozuzlenia a skrátenú hru získal vo svoj prospech v pomere 8:6. V druhom sete si obaja súperi držali podanie do stavu 3:3. Björkman však následne získal tri hry za sebou a vynútil si rozhodujúce tretie dejstvo. V ňom si Švéd postupne vybudoval náskok 5:2 a hoci sa Hrbatému podarilo po brejku ešte znížiť na 3:5, Björkman pri servise slovenského daviscupového reprezentanta využil v poradí šiesty mečbal.

19. apríl 2024 00:18