10.03.2020, 21:01

Bratislavský maratón nakoniec bude. Organizátori oznámili nový termín

Bežecké podujatie plánovane na 4. a 5. apríla pred dvomi dňami zrušili pre šíriaci sa koronavírus.

Bratislavský maratón nakoniec bude. Organizátori oznámili nový termín

Jubilejný 15. ročník ČSOB Bratislava Marathon by sa mal uskutočniť 5.-6. septembra.

Podujatie plánovane na 4. a 5. apríla pred dvomi dňami zrušili pre šíriaci sa koronavírus. Riaditeľ pretekov Jozef Pukalovič v utorok informoval, že maratón sa bude konať v novom termíne.

"Medaily sú už pomaly na ceste, štartové čísla sa už tlačia, finisherské tričká prídu v priebehu najbližších dní. Nie tak ako sme pôvodne plánovali, ale s novou nádejou a ešte väčším entuziazmom sa púšťame na cestu vrcholiacu maratónskym víkendovým festivalom športu a zábavy. Úvod jesene – čas, kedy sa plní síl vraciame po prázdninách ku každodenným povinnostiam, bude dátum, ktorý sme si nie náhodou vybrali a naplánovali," uviedol Pukalovič pre oficiálny web pretekov.

Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine, predbežne na dva týždne. Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 na Slovensku vzrástol v pondelok z piatich na sedem.

Počet smrteľných obetí sa podľa údajov "Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE" celosvetovo zvýšil na 4259, v 117 krajinách/regiónoch sveta ho diagnostikovali u 117.730 osôb.