02.10.2017, 19:22

Bývalá tenistka Daniela Hantuchová novou ambasádorkou bratislavského mestského maratónu

Behanie zachutilo aj bývalej špičkovej tenistke Daniele Hantuchovej. Na budúci rok v apríli bude jedným z bežcov na 13. ročníku bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon. Bývalá svetová tenisová päťka sa totiž stala novou ambasádorkou podujatia.

Bývalá tenistka Daniela Hantuchová novou ambasádorkou bratislavského mestského maratónu

Hantuchovej pozícia však nebude len symbolická, plánuje aktívne zapojiť sa do niektorej z bežeckých súťaží v rámci bratislavského bežeckého víkendu 7. a 8. apríla 2018. Zatiaľ sa nerozhodla, v ktorej disciplíne sa predstaví. Uvažuje o 10-kilometrovej trati i o tom, že zostaví maratónsku štafetu zo svojich priateľov a známych. Práve táto disciplína je novinka v súťažnom programe ČSOB Bratislava Marathon 2018.

„Beriem to ako výzvu. Určite pobežím, len ešte neviem, akú trať si vyberiem. Všetko bude závisieť od mojej fyzickej kondície,“ skonštatovala s úsmevom šarmantná extenistka.

Tridsaťštyriročná  Hantuchová prijala rolu ambasádorky aj preto, aby motivovala deti a mládež k športovaniu. „Je dôležité viesť mladých k správnym veciam. Pravidelný šport k nim rozhodne patrí,“ zdôraznila. „Som šťastná, že sa pocta byť ambasádorkou ušla práve mne. Beh bol odmalička súčasť mojej športovej prípravy. Keď ma organizátori oslovili s ponukou, neváhala som ani sekundu,“ priznala Daniela Hantuchová, ktorá si v pondelok v deň spustenia registrácie na budúcoročný  bratislavský mestský maratón prevzala od riaditeľa pretekov Jozefa Pukaloviča symbolické štartové číslo jeden.

Daniela Hantuchová behala v rámci tenisovej prípravy rada. Občas aj tajne, aby o tom kondiční tréneri nevedeli. „Dlhé behy spomaľovali moju výbušnosť, preto mi ich kouči zakazovali. Behala som preto na ´tajňáša´,“ prezradila s úsmevom dlhonohá tenisová šampiónka.

Akú najdlhšiu trať zabehla, nevie: „Behala som na čas, najdlhšie asi hodinu. Do hodiny som zväčša vždy skončila.“

Trinásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční 7. a 8. apríla 2018. Organizátori pripravili osem rôznych disciplín. V sobotu sa uskutočnia štyri – preteky lezúňov, detské behy na 300, 600 a 800 m, minimaratón, desiatka, v nedeľu štafeta na polmaratónskej trati, maratónska štafeta, polmaratón a maratón.

„Každý ročník bratislavského maratónu ma utvrdzuje v tom, že beh spája –bežcov, publikum i mesto, ktoré ním žije. Je pre nás česť, že môžeme byť už jedenásty raz pri tom ako hlavný partner. S Danielou zdieľame rovnaké hodnoty, a to je blízky vzťah k športu a snaha spraviť šport čo najviac dostupným. Preto je pre nás toto spojenie úplne prirodzené a tešíme sa na spoluprácu,“ uviedol generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár.

Bratislavský mestský maratón sa za krátke obdobie svojej existencie stal jedným z najpopulárnejších a najmasovejších slovenských bežeckých podujatí. Kým v premiére v roku 2006 sa postavilo na štart len 760 bežcov, v tomto roku sa počet prihlásených vyšplhal k číslu 12 000.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.