30.11.2017, 06:12

Nové RUNGO už v predaji

Posledné číslo v roku 2017 má špeciálnu jesenno-zimnú príchuť.

Nové RUNGO už v predaji

Na viacerých miestach sa venujeme špecifikám behu v chladnom počasí. To by vás v žiadnom prípade nemalo odradiť, práve naopak, veď chlad napríklad pomáha naštartovať metabolizmus na vyššie obrátky, zlepšuje imunitu, ale aj podporuje spaľovanie tukov. Dlhé zimné behy v pomalom tempe sú veľmi dôležitou skladačkou v ročnej tréningovej mozaike.

​Myslíte si, že únavová zlomenina je fenoménom len vrcholových bežcov? Môže postihnúť každého, je to len reakcia tela na neprimeranú záťaž, keď kosť nestačí regulovať odbúravanie a tvorbu nových buniek. Za normálnych okolností sú oba procesy v rovnováhe. Najčastejším miestom takéhoto zranenia sú priehlavkové a predpriehlavkové kosti chodidla. Špecializovaná fyzioterapeuta popisuje vznik, príznaky a liečbu tejto bežeckej nočnej mory.

Výživový špecialista Miloš Mikuš sa tento krát zameria na polievky a ich prínos pre bežcov vrátane 4 zaujímavých receptov. Viac ako tretina Slovákov si svoj deň bez polievky nevie predstaviť, pričom obrovskej obľube sa tešia predovšetkým zeleninové a mäsové vývary. Ak by ste si chceli dať v zime úplné voľno, čo ale neodporúčame, máme pre vás súhrn informácii o tom, ktoré dôležité ukazovatele bežeckej výkonnosti a fyziologické predpoklady ( a ako rýchlo) sa strácajú v období od dvoch do štyroch týždňov tréningovej pauzy. No a nechýba ani niečo pikantnejšie. Čo myslíte, sex pred behom nabudí alebo naopak vyčerpá? Pred tým ako budete testovať sami, skúste si prečítať názory odborníkov.