Obrovský úspech slovenskej atletiky. "Johnny" Volko skončil šiesty vo finále halových Majstrovstiev sveta v Birminghame.

04.03.2018, 07:40
Posledným Slovákom v šprintérskom finále globálneho podujatia bol Alojz Sokol v roku 1896. V súboji najlepších ôsmich šprintérov bol Ján Volko originálny Európan, keďže Turek Barnes je jamajského pôvodu. Dvadsaťjedenročný "Johnny" zaostal za vlastným slovenským rekordom z 15. februára v Toruni len o dve stotinky sekundy, dosiahol svoj štvrtý najlepší výkon v kariére. Titul majstra sveta si vybojoval svetový rekordér Christian Coleman z USA v rekorde šampionátu 6,37 sekundy, čo je zároveň druhý najlepší čas histórie. V článku nájdete aj videá s Jánovými prvými reakciami na tento skvelý úspech.

Slovenský reprezentant Ján Volko (BK HNTN Bratislava/NŠC Bratislava) obsadil vo finále behu mužov na 60 m na 17. halových majstrovstvách sveta v atletike v anglickom Birminghame výborné 6. miesto časom 6,59 sekundy.

„Som neskutočne vďačný a šťastný, že sa to takto podarilo, že som vo finále na majstrovstvách sveta skončil šiesty. Je to čosi priam neuveriteľné. Ďakujem Bohu, celému môjmu tímu a všetkým ľuďom, ktorí k tomu prispeli - fandili mi a tlačili ma dopredu,“ uviedol v prvej reakcii halový vicemajster Európy 2017 Ján Volko na facebooku svojej manažérskej skupiny Top Athletics.

Prvé dojmy Jána po dobehu do cieľa si môžete poztieť v tomto rozhovore pre organizátorov MS  prípadne v tomto rozhovore pre Jánov manažérsky tím Top Athletics.

Okrem zverenca trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko bol Ssovenský šprintér vo finále globálneho svetového podujatia len jediný raz v histórii. Alojz Sokol v roku 1896 v behu na 100 m na premiérových novovekých olympijských hrách v Aténach získal na 100 m bronz.

​„Janko sa pred finále cítil veľmi unavený a bolo to vidieť aj na kontrolnom behu, bežal veľmi pomaly. Snažil sa ušetriť na finále ešte nejakú energiu. Čo však bolo dôležité, na finále šiel s úsmevom, veď už účasť v ňom je veľký úspech. Je bojovník, nepredal lacno kožu,“ tešila sa zo šiestej priečky trénerka Bendová.

Titul majstra sveta si vybojoval svetový rekordér Christian Coleman z USA v rekorde šampionátu 6,37 sekundy, čo je zároveň druhý najlepší čas histórie. Striebro získal v ázijskom rekorde 6,42 Ping-tchien Su z Číny a bronz ďalší Američan Ronnie Baker (6,44).