17.05.2018, 10:48

NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ V BRATISLAVE BEHALO 350 NAJMENŠÍCH ADEPTOV KRÁĽOVNEJ ŠPORTOV

Populárna súťaž pre najmenších adeptov kráľovnej športov vo veku od 6 do 11 rokov, Čokoládová tretra, má za sebou úspešnú bratislavskú premiéru. Na Hviezdoslavovom námestí v centre hlavného súťažilo v stredu 16. mája dovedna 350 detí z bratislavských i mimobratislavských škôl, napríklad z Nitry, Malaciek, Pezinka, Báhoňa či Modry. Atletická omladina bojovala na tratiach 100, 200 a 300 m.

NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ V BRATISLAVE BEHALO 350 NAJMENŠÍCH ADEPTOV KRÁĽOVNEJ ŠPORTOV

Napokon vyšlo aj počasie, takže atraktívne bratislavské námestie sa na päť hodín premenilo na akýsi atletický štadión. Podklad síce nebol taký rovný ako na atletickom ovále, ale práve tým súťaže nabrali ďalší dramatický rozmer. Nechýbal ambasádor Ján Volko, ktorý ochotne pomáhal pri organizácii podujatia.

„Rád pomôžem pri každej akcii, kde si môžu deti zašportovať. Všetci sa pustili do šprintovania s veľkým nasadením. To je prísľub a potvrdenie životaschopnosti akcie,“ citovali organizátori v tlačovej správe šiesteho v šprinte na 60 m na tohtoročných halových MS v Birminghame Jána Volka, ktorý si stredajší tréning odkrútil až podvečer.

Duša „tretry“, jeho trénerka Naďa Bendová, sa s manželom Andrejom a celou rodinou, tešila nielen z úspešných pretekov, ale  aj z prvenstva dcéry Emy v kategórii dievčat na 300 m. V jednotlivých kategóriách zvíťazili – na 100 m (rok narodenia 2011 a mladší) Dominik Michalko a z dievčat sa o prvenstvo podelili Nina Kalmárová a Tereza Krajňáková, na 200 m (rok narodenia 2009 –2010) triumfovali Juraj Hlaváč a Karolína Marková a na 300 m (rok narodenia 2007 – 2008) Adam Lelkes a Ema Bendová.

Kým vlani sa v rámci premiéry Čokoládovej tretry, ktorá je roky neoddeliteľná súčasť chýrnej ostravskej Zlatej tretry, súťažilo na Slovensku iba v Košiciach, v tomto roku sa rozšírila okrem Bratislavy aj do Lučenca (18. 5.) a Dubnice nad Váhom (23.5.). Košické kolo je na programe 17. 5. Do prvojúnového finále v Košiciach postupujú v každej kategórii traja najlepší. Účasť v ostravskom superfinále 13. júna v predprograme Zlatej tretry si vybojujú dvaja najrýchlejší chlapci i dievčatá v každej vekovej kategórii, čiže celkovo bude Slovensko zastupovať 12 detí.