08.07.2018, 21:05

Na Malom štrbskom maratóne triumfoval Keňan Chege

Celkove aj s detskými kategóriami štartovalo na podujatí v Štrbe 675 pretekárov zo SR, ČR, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka a Kene.

Niektorí lekári sa domnievajú, že skryté alergie môžu spôsobovať ospalosť. Ak sa vaša únava stupňuje po jedle, možno máte miernu potravín, alebo ich zložiek, ktoré ste práve zjedli. Nie je možno až taká silná, aby spôsobovala svrbenie alebo žihľavku, ale dosť silná na to, aby ste sa cítili unavený a ospalý.


Riešenie: Skúste jedlá či potraviny z vášho jedálnička vynechávať jedno po druhom, aby ste zistili, či sa únava zlepšuje, prípadne si u vášho lekára nechajte spraviť test na alergie.
Zdroj: rungo.idnes.cz

Štrba 8. júla – Na nedeľnom 41. ročníku Malého štrbského maratónu boli aj tento rok najrýchlejší kenskí vytrvalci z rakúskeho klubu run2gether. I keď víťaz Geoffrey Githuku Chege dosiahol lepší čas ako vlani jeho africký krajan, ani to nestačilo na prekonanie traťového rekordu, ktorý časom 1:40:06 h drží Ukrajinec Orest Babiak od roku 1999. Celkove aj s detskými kategóriami štartovalo na podujatí v Štrbe 675 pretekárov zo SR, ČR, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka a Kene.

Výsledky 31 km

Muži do 39 rokov: 1. Geoffrey Githuku Chege 1:41:07 h., 2. Stephen Ndege 1:46:05 (obaja run2gether, Keňa), 3. Kamil Kunert 1:56:41 (Rybnik, Poľsko), 4. Vladimír Majerčák 2:05:55 (Harichovce), 5. Richard Zvolánek 2:06:03 (Archmax&Julbo, SR).

Muži 40-49 rokov: 1. Viktor Starodubtsev 1:52:08 (JM Demolex Bardejov), 2. Juraj Plekanec 1:58:45 (Štrba), 3. Martin Plačko 2:01:22 (ŠK Bradlan).

Muži 50-59 rokov: 1. Orest Babiak 1:53:56 (JM Demolex Bardejov), 2. Tomáš Kopčík 1:55:42 (Trnava), 2. Emil Mlynarčík 2:09:29 (Fox On The Run, SR), 3. Bogár János 2:10:26 (Forro-Fancsal, Maďarsko).

Muži 60-69 rokov: 1. Miroslav Mikula 2:23:21 (Radošovce), 2. Jozef Chrenka 2:27:09 (AŠK Grafobal Skalica), 3. Jaro Baláž 2:29:44 (Active Life Košice).

Ženy do 34 rokov: 1. Marcela Joglová 2:02:52 (Plánice, ČR), 2. Joyce Muthoni Njeru 2:13:01 (run2gether, Keňa), 3. Andrea Hudáková 2:31:58 (Active Life Košice).

Ženy 35-49 rokov: 1. Zuzana Korotvičková 2:21:03 (BK Steel Košice), 2. Martina Burzová 2:25:08 (ŠKP Bratislava), Gabriela Plačková 2:35:26 (ŠK Bradlan).

Ženy 50 a viac rokov: 1. Danica Božová 2:37:15 (Bežecký klub Poprad/Svit).

10 km


Muži 20-39 rokov: 1. Miroslav Gad 37:02 (ŠK Copy-servis Liptovský Mikuláš), 2. Martin Makoviský 37:37 (Kompas, SR), 3. Tomáš Griger 37:59 (Team Griger 1950, SR).

Muži 40-49 rokov: 1. Jozef Dubašák 36:09 (AK Steeple Poprad), 2. Martin Bajčičák 38:26 (Štrba), 3. Peter Felong 41:44 (BK Levoča). Muži 50-59 rokov: 1. Anton Hudák 39:32 (Falc, SR), 2. Vladimír Porubiak 40:26 (ŠK Copy-servis Liptovský Mikuláš), 3. Julián Lavrik 41:03 (BK Poprad).

Muži 60-69 rokov: 1. Ľubomír Gad 48:17 (ŠK Copy-servis Liptovský Mikuláš), 2. Peter Kypta 48:42 (BK Sliač), Jozef Kvita 49:11 (A.K. Emila Zátopka Kopřivnice, ČR).

Muži 70 a viac rokov: 1. Vladimír Bartko 53:04 (ŠK Kriváň Važec), 2. Milan Marton 53:57 (Poprad), 3. Gerard Parilak 1:01:17 h (AC Michalovce).

Dorastenci 16-17 rokov: 1. Peter Mezovský 48:17 (Infinity sport team Liptovská Teplička), 2. Martin Bořucký 49:02 (TJ Sokol Štěpánkovice, ČR), 3. René Šťovíček 1:15:59 (Lunys, SR).

Juniori 18-19 rokov: 1. Martin Škvarenina 44:54 (Sport Rysy klub Poprad), 2. Jakub Ščurka 45:07 (ALFA, SR), 3. Jaroslav Gajdoš 46:07 (Sport Rysy klub Poprad).

Ženy 20-34 rokov: 1. Aneta Smerčiaková 44:07 (KBL Jasná), 2. Katarína Pomorská 48:56 (Svit), Žaneta Goleňová 49:06 (Steeple Poprad).

Ženy 35-49 rokov: 1. Dana Hanulová 44:46 (Liptovské Sliače), 2. Karin Kaczorová 48:11 (sporttatry.sk), 3. Ľudmila Rothová 49:22 (Poprad).

Ženy 50-59 rokov: 1. Jiřina Šerfelová 50:58 (ŠK Štrba), 2. Hana Mlynarčíková 53:20 (Fox On The Run, SR), 3. Zuzana Kartusková 54:34 (Spišská Nová Ves).

Ženy 60 a viac rokov: 1. Drahomíra Popracová 49:54 (Kežmarok), 2. Anna Staroňová 1:02:02 (BK Opalisko Závažná Poruba).

Dorastenky 16-17 rokov: 1. Petra Repková 1:04:27 (KBT Spiš).

Juniorky 18-19 rokov: Zuzana Longauerová 49:38 (Klub biatlonu Predajná), 2. Mária Jurčíková 59:29 (Infinity sport team Liptovská Teplička), 3. Kristína Trošeková 1:02:51 (KBL Lasná).


Nordic Walking 10 km


Muži do 49 rokov:
1. Ľubomír Gašpar 1:09:22 (HC Tatry), 2. Marek Ivanič 1:21:07 (Nové Zámky).

Muži 50 a viac rokov: 1. Jozef Šoltés 1:08:23, 2. Viktor Lapšanský 1:09:01, 3. Vladimír Ballek 1:12:11 (všetci NW Running Prešov).

Ženy do 49 rokov: 1. Simona Šimová 1:13:00, 2. Danica Kancková 1:18:07, 3. Hana Dobrocká 1:19:12 (všetky NW klub Lučenec).

Ženy 50 a viac rokov: 1. Urszula Lapšanská 1:14:44 (NW Running Stará Ľubovňa), 2. Mária Oberhauserová 1:16:49 (NW Running Prešov), 3. Mária Novotná 1:17:30 (ŠK Štrba).

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk. Bližšie informácie nájdete v Pravidlách používania cookies. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo Vašom prehliadači.