14.04.2019, 13:30

Víťazi Národného behu Devín - Bratislava sa stali v traťových rekordoch Kosgei a Korirová

Najlepší Slovák Peter Ďurec z Dukly Banská Bystrica dobehol na štvrtej priečke s mankom 1:43 min na Kosgeia.

Víťazi Národného behu Devín - Bratislava sa stali v traťových rekordoch Kosgei a Korirová

Bratislava 14. apríla - Keňan Mathew Kosgei a jeho krajanka Caroline Korirová zvíťazili na nedeľnom 72. ročníku Národného behu Devín - Bratislava. Kosgei triumfoval na 11.625-metrovej trati spod hradu Devín na Rázusovo nábrežie časom 33:27 minúty, Korirová zvíťazila medzi ženami výkonom 37:33 min.

Na štarte chýbali obhajcovia Nelson Kipkogei Cherutich z Kene a Maďarka Zita Kácserová, africká krajina tentoraz zvíťazila v oboch hlavných kategóriách. Najlepší Slovák Peter Ďurec z Dukly Banská Bystrica dobehol na štvrtej priečke s mankom 1:43 min na Kosgeia. "Štyri a pol kilometra pred cieľom som zrýchlil. Asi je škoda, že som nešiel so skupinkou pred, lebo potom som mal pocit, že medzi mnou a chalanom predo mnou sa už nezväčšovala medzera. Absolvoval som preteky po dlhom čase, asi som to úplne neodhadol, dalo by sa ešte stiahnuť minimálne časovo," uviedol Ďurec v cieľových priestoroch.

 

Medzi ženami skončila najlepšia Slovenka Silvia Schwaiger na druhej pozícii (40:39). "Pôvodne som chcela bežať polmaratón na majstrovstvách Slovenska, ale po zdravotných problémoch mi chýbali nejaké kilometre, takže sme sa rozhodli pre Devín. Bežalo sa mi celkom dobre, musela som sa držať skupinky, aj keď mi tempo vždy nevyhovovalo, lebo fúkal silný vietor. Počasie bolo chladné, ale dalo sa to. Na to, že bolo zlé počasie, bola super atmosféra, nečakala som, že príde toľko ľudí, ktorí povzbudzovali," povedala Schwaiger.