Mladá Keňanka zabehla svetový rekord v polmaratóne. Vylepšila ho o tri sekundy (video)

10.02.2017, 13:06

Kenská bežkyňa Peres Jepchirchirová utvorila na pretekoch v Ras al-Chajma v Spojených arabských emirátoch nový svetový rekord v polmaratóne.

Dvadsaťtriročná úradujúca majsterka sveta zvíťazila v čase 1:05:06 hod. a o tri sekundy vylepšila dva roky staré maximum krajanky Florence Kiplagatovej.

Jepchirchirová o viac než minútu a pol vylepšila osobný rekord a o sedem sekúnd zdolala trojnásobnú víťazku pretekov, krajanku Mary Keitanyovú. Kenskú dominanciu zavŕšila tretím miestom Joyciline Jepkosgeiová (1:06:08).

Mužské preteky ovládol takisto Keňan Bedan Karoki za 59:10 min., na druhom mieste dobehol Yigrem Demelash z Etiópie (+9 s), tretí bol ďalší kenský reprezentant Augustine Choge (+16). Informovala o tom agentúra DPA.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
19. apríl 2024 05:38