Triumf poľských cyklistov

30.08.2004, 00:00
HNHNSITASITA

Poliak Piotr Chmielewski sa stal celkovým víťazom 48. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Na druhom mieste skončil so stratou 11 sekúnd ďalší Poliak Dawid Krupa, tretia pozícia patrí vo výsledkovej listine Čechovi Kamilovi Vránovi (+20). Záverečnú 4. etapu, ktorou boli okruhy v Martine, vyhral po 115,2 km Čech František Raboň z PSK Whirlpool. Zo Slovákov skončil v celkovom hodnotení najlepšie Miroslav Keliar zo ŽP Šport Podbrezová. Jazdec z Horehronia stratil na 7. mieste na víťaza 1:57 min. a do rebríčka UCI si pripísal 10 bodov. O dve priečky nižšie sa umiestnil ďalší cyklista z Podbrezovej Róbert Glovniak, ktorému pribudne v rebríčku 8 bodov.
O dominancii poľských cyklistov na 48. ročníku Okolo Slovenska svedčia aj ich víťazstvá v súťaži vrchárov, ktorú vyhral Sebastian Skiba, a v súťaži družstiev, ktorá sa zase stala korisťou druhodivízneho zoskupenia Action ATI. Bodovaciu súťaž vyhral Švéd Johan Holmkvist, v hodnotení jazdcov do 23 rokov triumfoval Martin Mareš z PSK Whirlpool.
OKOLO SLOVENSKA
Sobota -- 3. etapa, 1. časť
(Kysucké Nové Mesto -- Martin, 106,4 km): 1. Wadecki (Poľ.) 2:15:37, 2. Pronk (Hol.), 3. KELIAR (SR/Podbrezová), 2. časť, časovka (Martin -- Martinské hole, 10,7 km): 1. Skiba 29:23, 2. Krupa +1:07, 3. Brozyna (všetci Poľ.) +1:14, 4. etapa (Martin -- Martin, 115,2 km): 1. Raboň (ČR) 2:28:24, 2. Bak (Dán.), 3. Hrazdíra (ČR), celkové poradie: 1. Chmielewski (Poľ./Action ATI) 13:47:39, 2. Krupa (Poľ.) +11, 3. Vrána (ČR/PSK Whirlpool) +20,... 7. KELIAR +1:57, 9. GLOVNIAK (obaja SR/Podbrezová) +2:17, družstvá: 1. Action ATI 41:24:31, 2. Poľsko +4:37, 3. PSK Whirlpool +6:30,... 5. Podbrezová +8:43,... 8. Trenčín +16:27.

25. apríl 2024 18:03