Skupina B: Švajčiarsko -- Chorvátsko 0:0

15.06.2004, 00:00
SITASITATASRTASR
V úvodnom zápase B-skupiny remizovalo v pondelok Švajčiarsko v Leirie s Chorvátskom 0:0, keď zverenci trénera Otta Bariča nevyžili 40-minútovú presilovku o vylúčeného Vogela

V úvodnom zápase B-skupiny remizovalo v pondelok Švajčiarsko v Leirie s Chorvátskom 0:0, keď zverenci trénera Otta Bariča nevyžili 40-minútovú presilovku o vylúčeného Vogela. "Aj napriek skorému vylúčeniu nášho hráča sme dosiahli dobrý výsledok. V oslabení sme museli zabojovať, ale tím zvládol túto úlohu veľmi dobre a už sa tešíme na ďalšie zápasy. Urobili sme dôležité pozitívne kroky a to je to, čo sa počíta," uviedol spokojný kormidelník Švajčiarska Jakobi Kuhn. Najväčšiu príležitosť na skórovanie mali aktívnejší Chorváti v 40. minúte po chybe v "ofsaid" systéme Švajčiarska, keď Šimuničov pokus Stiel len reflexívne vyrazil pred seba a Oličova dorážka sa obtrela o brvno. "Nie som spokojný s výkonom, ale súper hral vynikajúco a uvidíte, že aj Francúzi a Angličania budú mať so Švajčiarskom veľké problémy. Snažil som sa striedaniami oživiť hru v strede poľa i v útoku, ale nepomohlo to. Čakal som, že striedajúci hráči zahrajú lepšie. Bolo to ťažké stretnutie, v ktorom sme si mali vytvoriť viac šancí, ale neuspeli sme. V závere si navyše súper vytvoril dve dobré príležitosti, vďaka Bohu, že sme neinkasovali," komentoval dianie na trávniku tréner Chorvátska Otto Barič.
Švajčiarsko -- Chorvátsko 0:0
Rozhodoval: Cardoso Batista (Port.), ČK: 50. Vogel (Švaj.), 24 090 divákov.
Švajčiarsko: Stiel -- Spycher, Müller, M. Yakin, Haas -- Wicky (83. Henchoz), H. Yakin (87. Gygax), Vogel, Huggel -- Chapuisat (54. Celestini), Frei
Chorvátsko: Butina -- Šimič (61. Srna), R. Kovač, Šimunič, Živkovič -- Mornar, N. Kovač, Bjelica (74. Rosso) -- Olič (46. Rapaič), Šokota, Pršo

26. apríl 2024 02:15