Krátko zo športu

13.05.2002, 00:00

TENIS. Turnaj ATP Masters Series v Ríme (2 578 000 USD), finále: Agassi (9-USA) -- Haas (7-Nem.) 6:3, 6:3, 6:0. u Turnaj WTA Tour v Berlíne (1,224 mil. USD), finále: Heninová (5-Belg.) -- S. Williamsová (4-USA) 6:2, 1:6, 7:6 (5), štvorhra -- finále: HUSÁROVÁ, Dementievová (6-SR/Rus.) -- HANTUCHOVÁ, Sanchezová-Vicariová (2-SR/Šp.) 0:6, 7:6, 6:2. u Turnaj WTA Tour vo Varšave (170 000 USD), finále: Bovinová (Rus.) -- NAGYOVÁ (1-SR) 6:3, 6:1.
VOLEJBAL. V treťom priateľskom medzištátnom stretnutí volejbalistov v Prievidzi prehrali v sobotu slovenskí reprezentanti s Fínskom 2:3. (TASR)
ATLETIKA. Slovenský kladivársky rekordér Miloslav Konopka (Slávia UK Bratislava) potvrdil excelentnú formu na 28. ročníku vrhačského mítingu v nemeckom meste Halle. V silnej konkurencii nemeckej elity na čele s bývalým majstrom sveta Kobsom dokázal zvíťaziť výkonom 78,42 m. (SITA)
ŠACH. Slovenské družstvo v zložení Markoš, Plachetka, Priehoda a Maník obsadili na medzinárodnom turnaji družstiev Mitropa Cup v nemeckom Lipsku konečné 5. miesto. Víťazmi turnaja sa stali šachisti Slovinska, ktorí získali o bod viac ako druhé Nemecko. (SITA)

20. apríl 2024 11:25