Drámu v Toronte ukončil Lecavalier

13.09.2004, 00:00
HNHNSITASITA
Súpermi Fínska vo finále Svetového pohára budú hokejisti Kanady, ktorí v druhom semifinále zdolali Česko 4:3 po predĺžení. Domácu Kanadu, ktorá nastúpila na zápas bez zraneného gólmana Martina Brodeura, poslal legendárny Mario Lemieux v druhej tretine už do dvojgólového vedenia, ale vynikajúco hrajúci Česi dokázali vyrovnať. O tesnom víťazstve a postupe javorových listov nakoniec rozhodol gólom v 4. min. nadstaveného času Vincent Lecavalier.

"Dnes sme mali veľké šťastie. Súper mal oveľa viac šancí, bol aktívnejší. Tesne sme unikli prehre. Musíme sa z toho poučiť, pretože na takýchto krátkych turnajoch nie je miesto na výkony, aký sme dnes predviedli," priznal tréner Kanady Pat Quinn. O tom, že zvíťazilo šťastnejšie, a nie lepšie mužstvo, hovoril po zápase aj český kouč Vladimír Růžička. "Hrali sme dobre, ale v predĺžení mala viac šťastia Kanada. V prvom rade sme sa sústredili na dobrú obranu v strednom pásme. To nám vychádzalo a prišli aj góly. Škoda, že v závere tam nepadla nejaká naša strela. Myslím si, že postup by sme si zaslúžili."
Vincent Lecavalier, autor víťazného gólu
Podľa mňa si víťazstvo zaslúžime, lebo sme dreli celých 60 minút. Čo sa týka víťazného zásahu, myslel som si, že som už stratil puk, ale dostal som sa z ťažkého uhla k ďalšej dorážke a aj keď som svoju strelu nevidel, padla dovnútra. Vedel som, že nemám na dorážku veľa času, preto som sa len otočil a vystrelil. Som nesmierne šťastný, od nášho mužstva to bol zodpovedný výkon, ktorý nás napokon posunul do finále.