21.11.2017, 15:45

Bratislava má nový fitpark. Pozrite sa, ako vyzerá (fotogaléria)

Niekoľko takýchto zostáv zameraných na street workout, fitnes a freestyle cvičenie s vlastnou váhou tela bolo nedávno vybudovaných aj v mestskej časti Nové Mesto.

Bratislava má nový fitpark. Pozrite sa, ako vyzerá (fotogaléria)
Zdroj: Mesto Bratislava

Hlavné mesto prostredníctvom mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy (GIB) vybudovalo nový fitpark v mestskej časti Vrakuňa. Nachádza sa priamo v areáli Základnej školy na Žitavskej ulici.

Žiaci si tak budú môcť spestriť voľný čas cvičením na workoutových zostavách. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

"Koncom leta sme začali budovať tri exteriérové fitnes zariadenia pre deti a jednu workoutovú zostavu s bezpečnostnou dopadovou plochou. Práce boli ukončené ešte v októbri, pričom deti môžu tieto zostavy už plnohodnotne využívať," povedal riaditeľ GIB Vladimír Gašperák. Medzi obľúbenými fitnes zariadeniami sú bicykel, stepper či zostavy na posilňovanie. 

​Niekoľko takýchto zostáv zameraných na street workout, fitnes a freestyle cvičenie s vlastnou váhou tela bolo nedávno vybudovaných aj v mestskej časti Nové Mesto, ktorých vybudovanie taktiež realizovala organizácia GIB.

Zostavy boli vybudované vo vnútrobloku na ulici Československých parašutistov a na Nobelovej ulici v blízkosti detského ihriska. Obe zostavy sú zamerané na cvičenie s vlastnou váhou tela.