18.08.2017, 00:00

Desať športov, vďaka ktorým najlepšie schudnete

Beh, veslovanie alebo bedminton? Začnite s letnými športami a konečne si vybudujte kondíciu a návyk na pravidelný pohyb.

(1640 kJ za hodinu) 

Korčuľovanie na kolieskových či in-line korčuliach, pri ktorom budete naozaj korčuľovať, spáli prekvapivé množstvo kalórií. Ak šport podporíte použitím paličiek a budete sa hrať na letnú verziu bežeckého lyžovania, rozhodne si po sezóne miniatúrne šortky budete môcť dovoliť. Len, prosím, myslite na to, že lekárske skúsenosti z posledných rokov ukazujú, že pri tomto športe dochádza k najväčšiemu počtu vážnych úrazov. Na hlavu si nezabudnite vziať helmu.
Zdroj: Flickr

Leto je ideálnou dobou na to začať sa naozaj pravidelne hýbať.

Výhovorky v podobe padajúcich vločiek, pokročilej zimomravosti a kĺzavosti podložky odpadajú, všade okolo sa objavujú športové lákadlá v podobe požičovní bicyklov, lodí a priateľských zápasov v plážovom volejbale.

Pokiaľ si sľubujete už niekoľko rokov, že toto leto schudnete, ale grilovačky vám vaše dobré predsavzatia vždy tak nejako pokazia, máme pre vás desať letných športov, ktoré spaľujú kalórie najrýchlejšie a budú mať na vaše telo najväčší efekt.

A navyše si pri nich užijete množstvo zábavy a vaša peňaženka pri tom neutrpí značné škody.