24.01.2018, 16:08

Zázračná potravina. Týchto päť ingrediencií vám pomôže schudnúť

Ak ste počas prebiehajúcej zimy trochu pribrali, nevešajte hlavu. Práve teraz je pravý čas svoj tréning trochu okoreniť.

Zázračná potravina. Týchto päť ingrediencií vám pomôže schudnúť
Zdroj: Flickr

Škorica, klinčeky, zázvor, čierna rasca a kurkuma. Predstavujeme korenia, ktoré majú veľa pozitívnych vedľajších účinkov na naše trávenie, ale pomôžu nám aj po tréningu.

Ak ste počas prebiehajúcej zimy trochu pribrali, nevešajte hlavu. Práve teraz je pravý čas svoj tréning trochu okoreniť. Zameriame sa na cudzokrajné prísady, ktoré dokážu prebudiť náš metabolizmus zo zimného spánku.

Korení, ktoré môžu podporovať chudnutie, je viac. Patrí medzi ne napríklad aj mäta, fenikel, horčičné semienko, cesnak alebo bazalka. Fungujú ako skvelá podpora zdravého jedálnička a dokážu rozpohybovať tráviaci systém a aj celý metabolizmus.

Tým pomáhajú urýchľovať chudnutie aj udržiavať zdravé črevá.

Vždy je ale potrebné pozerať sa na celý proces komplexne ako na štýl, spojený s pestrou, ale vyváženou stravou a samozrejme pohybom.

"Žiadne z týchto korení nie je samospasné. Vždy je potrebné mať pravidelnú, kvalitnú stravu, správny pitný režim a pohyb. Potom vám korenie také chudnutie môže uľahčiť, poprípade tiež urýchliť," hovorí nutričná špecialistka Monika Bartolomějová.