18.04.2018, 15:10

Je to omyl? Päť zdravých potravín, ktoré nám neprospievajú

Prečítajte si, na ktoré výrobky by ste si v obchodoch mali dávať radšej pozor.

Fakt, že nadmerný príjem cukru nie je pre naše telo to pravé, vie snáď úplne každý. Práve preto mnoho ľudí začalo hľadať najrôznejšie alternatívy cukru. Jednou z nich sa stal aj sirup z agáve, sladká šťava, ktorá vyteká z kaktusu po narezaní jeho listov. Agávový sirup, ktorý môžeme bežne kúpiť v obchodoch, obsahuje väčšinou zo 70 až 90 percent fruktózu, má teda aj pomerne nízky glykemický index.

Fruktóza sa však odbúrava v pečeni, kde sa pri jej nadmernom príjme mení na zásobný tuk. Fruktózu obsahuje vo väčšom množstve tiež ovocie, ktoré však obsahuje komplex ďalších prírodných látok (vlákniny, minerálnych látok, vitamínov a enzýmov), nemá preto negatívny vplyv na metabolizmus ako Agávový sirup. Táto sladká šťava rozhodne nie je zdravšie alternatívou cukru určenú k neobmedzenej konzumácii.
Zdroj: Flickr

Fakt, že niektoré výrobky predávajú v predajniach zdravej výživy, alebo že nesú moderné názvy ako nízkotučné a light, ešte nutne nemusí znamenať, že nášmu telu prospievajú.

Prečítajte si, na ktoré výrobky by ste si v obchodoch mali dávať radšej pozor.

Napríkla ryžové chlebíčky sú vzhľadovo trochu podobné polystyrénu.

Podľa niektorých podobnosť nie je len vizuálna, ale aj chuťová, avšak kvôli zdraviu a štíhlej línii sú mnohí z nás schopní oželieť aj gurmánsky zážitok.

Zásadným problémom tejto potraviny je však jej vysoký glykemický index.

Viac sa dozviete v galérii.