27.08.2021, 20:05

Gajanová šiesta na mítingu Diamantovej ligy v Lausanne, do cieľovej rovinky vbiehala na čele

Osemstovkárka Gabriela Gajanová si drží solídnu poolympijskú formu. Na mítingu Diamantovej ligy vo švajčiarskom Lausanne skončila šiesta vo svojom druhom najlepšom tohtoročnom čase 2:01,70 min. Rýchlejšia bola len v rozbehu na OH v Tokiu, kde dosiahla čas 2:01,41 min

Gajanová šiesta na mítingu Diamantovej ligy v Lausanne, do cieľovej rovinky vbiehala na čele

Dvadsaťročná Slovenka pri vbiehaní do cieľovej rovinky ešte viedla, ale v závere sa pred ňu dostala pätica súperiek. Za treťou Nórkou Hynneovou zaostala len o 53 stotín. Zvíťazila Ellie Bakerová z Veľkej Británie (2:00,45) pred Hoffmannovu zo Švajčiarska (2:01,06).

Gajanová, ktorú od jari pripravuje švajčiarsky kouč Louis Heyer, štartovala druhý raz v kariére na mítingu Diamantovej ligy. Aj v premiére bežala v Lausanne (3.) a rovnako ako pred dvoma rokmi ani teraz nemala osemstovka štatút „diamantovej“ disciplíny.

Gabikin štvrtkový čas jej jej celkovo šiesty najlepší v kariére, pričom zo siedmich najlepších výkonov dosiahla tri v tomto roku.

„Nie som nespokojná, ale žeby som bola spokojná, to tiež nie. Potešilo ma, že som nabrala odvahu na nástup a išla som dvesto metrov pred cieľom na čelo, ale škoda, že v závere mi došli sily. Možno som na to trochu doplatila, lebo fúkalo, asi som mohla trochu počkať. Môj čas je však celkom dobrý. Som však rada, že som mohla opäť bežať v Lausanne, za čo ďakujem môjmu manažérovi a takisto trénerovi, ktorí mi pomohli dostať sa na tento míting,“ vravela po pretekoch osemstovkárka AK ZŤS Martin Gabika Gajanová

FOTO: Ján Luky