StoryEditor

Bolt príde opäť do Ostravy. A s ním aj Blake

15.03.2013, 00:55
Autor:
TASRTASR

Na atletickom mítingu Zlatá tretra v Ostrave sa 27. júna stretnú dvaja najrýchlejší muži planéty - jamajskí šprintéri Usain Bolt a Yohann Blake. Potvrdili to organizátori mítingu.

"Povedali sme si, keď už tu bol Bolt šesťkrát, kam to posunieme. Tak nám napadlo, prečo by tu s ním nemohol byť aj ten druhý? Je to výnimočný počin, toto nemajú ani mnohé mítingy Diamantovej ligy," uviedol šéf organizujúcej agentúry Miroslav Černošek.

Bolt v minulosti bežal v Ostrave 100, 200 aj 300 m, nikdy však ešte štafetu. Tentoraz sa v Ostrave v individuálnych pretekoch nepredstaví, ale spolu s Blakeom a s ďalšími krajanmi pobežia v štafete na 4x100 m. V nej sú svetovými rekordérmi a olympijskými šampiónmi z Londýna. V Ostrave však pôjde o klubovú štafetu, pozvú si na ňu kolegov z klubu Racers Truck.

"Bolo ťažké vymyslieť niečo, čím by sme opäť upútali divákov a súčasne vymysleli niečo nové. A symbolom tohto mítingu je štafeta," doplnil manažér mítingu Alfonz Juck.

"Teším sa na štafetu v Ostrave. Budem tam súťažiť siedmykrát, ale v štafete to bude premiéra. Zlatá tretra sa koná len niekoľko dní po jamajskom šampionáte a štafeta ideálne zapadá do môjho súťažného programu," uviedol v tlačovej správe Bolt.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
22. september 2023 14:04