Najlepším veteránom Európy je 66-ročný šprintér zo Slovenska

19.03.2013, 18:05

Najlepším atletickým veteránom za rok 2012 sa stal na starom kontinente 66-ročný slovenský šprintér Vladimír Výbošťok. Ocenila ho Európska atletická asociácia veteránov (EVAA) počas halových majstrovstiev Európy v španielskom San Sebastiane.

Výbošťok si vyslúžil prezývku 'slovenský Bolt', keď na základe vekového koeficientu dosiahol na stovke čas na úrovni svetového rekordu Usaina Bolta 9,58 sekundy. Najúspešnejší slovenský veterán v kategórii M65 na slávnostnom odovzdaní cien zdôraznil hlavne nepoddajnosť. "Vždy sa snažím podať maximálne možný výkon, bez ohľadu na vek. To si vyžaduje hlavne optimálne trénovať a veriť vo svoje schopnosti," uviedol.

Najúspešnejší veterán európskej atletiky získal na európskych a svetových šampionátoch veteránov dokopy 55 zlatých medailí. Je 6-násobným majstrom sveta, 16-krát vyhral majstrovstvá Európy, 63-krát stál na stupni víťazov.

Jeho najúspešnejšou sezónou bola minuloročná, v kategórii M65 na halových majstrovstvách sveta veteránov v Jyväskylä vytvoril v šprinte na 60 m svetový rekord 7,81 sekundy a na majstrovstvách Európy veteránov pridal v Zittau ďalší svetový rekord v šprinte na 100 m časom 12,37.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
24. apríl 2024 12:00