Varga skončil v prvých pretekoch MS osemnásty

06.04.2013, 12:33

Slovenský triatlonista Richard Varga skončil v úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta na 18. mieste. V novozélandskom Aucklande bol tradične po plaveckej časti na čele, vo vedúcej skupinke sa napriek pádu držal aj na cyklistickom úseku, ale v bežeckej časti klesol. Zvíťazil Španiel Javier Gomez.

"V plaveckej časti sa mi podarilo celkom hladko dostať na čelo. Na 32. kilometri cyklistického úseku som sa zaplietol do pádu a silno si narazil rebrá o koleso jedného pretekára. Našťastie sme vedúcu skupinu päť kilometrov pred behom dobehli," opisoval Varga.

"V behu som mal bolesti z pádu, ale šlo sa mi dobre. Preteky boli veľmi rýchle, bežal som o minútu lepšie ako pred pol rokom. Takže napredujem, ale aj ostatní sa posúvajú. Po všetkých zraneniach som s výkonom veľmi spokojný," doplnil.

Dvojnásobný majster sveta a strieborný z olympiády v Londýne Gomez mal v cieli náskok 12 sekúnd pred krajanom Mariom Molom. Varga zaostal za víťazom o dve a pol minúty.

Osemdielny seriál MS pokračuje ďalším podujatím 20. apríla v americkom San Diegu.

Výsledky, muži: 1. Javier Gomez (Šp.) 1:55:51 h, 2. Mario Mola (Šp.) 1:56:03, 3. Joao Silva (Por.) 1:56:22, 18. Richard Varga (SR) 1:58:21. Poradie v seriáli MS (1 z 8): 1. Gomez 800 b., 2. Mola 740, 3. Silva, 18. Varga 213.

Ženy: 1. Annie Haugová (Nem.) 2:08:20, 2. Maaike Caelersová (Hol.) 2:08:23, 3. Felicity Abramová (Austr.) 2:08:33.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
19. apríl 2024 05:53