StoryEditor

Varga nedokončil preteky MS pre zdravotné problémy

21.04.2013, 14:58
Autor:
TASRTASR

Olympijský šampión z Londýna Alistair Brownlee zvíťazil v 2. kole seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v americkom San Diegu. Slovenský reprezentant Richard Varga preteky nedokončil pre zdravotné problémy.

Varga po plaveckej časti figuroval na tretej pozícii s dvojsekundovou stratou na vedúceho Američana Zafarera. V cyklistickej časti bol vo vedúcej 9-člennej skupine, ktorú neskôr doplnili ďalší pretekári. Do bežeckej časti štartoval slovenský reprezentant na 22. pozícii, ale začali ho trápiť zdravotné problémy. Okrem bolesti rebier, ktoré si silno narazil pred dvoma týždňami po páde v Aucklande, sa pridali aj žalúdočné problémy a tak prvýkrát po dvoch rokoch preteky vzdal.

"Nedopadlo to pre mňa dobre. Pre narazené rebrá z predošlých pretekov som odstúpil na štvrtom kilometri behu. Pred behom som sa cítil veľmi dobre, ale potom sa prejavili veľké bolesti pri dýchaní. Regenerácia by mala trvať niekoľko týždňov. Ďalšie preteky ma čakajú 1. júna v Madride," reagoval Varga.

Varga sa zo San Diega presunul do Denveru, kde má naplánovaný mesačný tréningový pobyt a vynechá tak aj tretie kolo MS v japonskej Jokohame.

Výsledky: 1. Alistair Brownlee (V.Brit.) 1:47:16, 2. Richard Murray (JAR) 1:47:38, 3. Joao Silva (Por.) 1:47:52, Richatd Varga (SR) nedokončil.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 22:18