StoryEditor

Čelůstka a Kuriačková obhájili v Bratislave triatlonové triumfy

19.05.2013, 19:41
Autor:
TASRTASR

Český olympionik z Londýna Jan Čelůstka obhájil v Bratislave na 2. ročníku City Triathlon Bratislava svoje lanské prvenstvo. Druhý skončil jeho krajan Přemysl Švarc a tretiu priečku v šprint triatlone (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh) obsadil Austrálčan Dylan Evans. V rámci slovenského šampionátu zvíťazil Tomáš Jurkovič pred Jánom Pavlíkom a Šimonom Žáčikom.

Na čele absolútneho poradia bojovala trojica Čelůstka, Švarc a Evans. Všetci bežali bok po boku približne štyri kilometre, potom prišlo zrýchlenie Čelůstku. Spočiatku ho zachytil iba Švarc, ale ani on napokon na rýchly záver svojho reprezentačného kolegu nestačil. Čerstvý majster Slovenska v šprint triatlone dobehol v závere prvej desiatky absolútneho poradia.

V súťaži žien obhájila vlaňajšie prvenstvo v absolútnom poradí stále ešte len juniorka Ivana Kuriačková, ktorá získala aj titul majsterky Slovenska v šprint triatlone.

Výsledky:

Šprint triatlon, muži (absolútne poradie): 1. Jan Čelůstka (ČR), 2. Přemysl Švarc (ČR), 3. Dylan Evans (Austr.).

Majstrovstvá SR v šprint triatlone: 1. Tomáš Jurkovič (KPŠ NEREUS Žilina), 2. Ján Pavlík (TRIAN ŠK UMB B. Bystrica), 3. Šimon Žáčik (SMTA Nitra).

Ženy (absolútne poradie): 1. Ivana Kuriačková (ŠK Atóm Levice), 2. Aneta Grabmüllerová (ČR), 3. Mira Bednarovičová (REALIZ Sportteam Bratislava).

Majstrovstvá SR v šprint triatlone: 1. Kuriačková, 2. Bednarovičová, 3. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice).

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
01. jún 2023 23:34