Varga skončil v Madride na 22. mieste

02.06.2013, 19:15

Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil v Madride vo štvrtých pretekoch seriálu majstrovstiev sveta 22. miesto. V hlavnom meste Španielska dosiahol navlas rovnaké umiestnenie ako vlani, keď práve tu potvrdil miestenku na olympiádu v Londýne.

Varga už tradične vyhral plaveckú časť (1,5 km). V prvom z ôsmich cyklistických okruhov (dokopy 40 km) sa držal vo vedúcej 13-člennej skupine, z nej sa však v druhom kole odtrhla pätica na čele s neskorším víťazom Britom Jonathanom Brownleem. Slovák nástup nezachytil, ale držal sa v popredí. V 10-kilometrovom behu dosiahol o minútu lepší čas ako pred rokom a vybojoval si spomínanú 22. pozíciu.

Varga sa vďaka výsledku z Madridu posunul vo svetovom rebríčku zo 46. na 34. miesto.

Výsledky, muži: 1. Jonathan Brownlee (V.Brit.) 1:50:42 h, 2. Javier Gomez (Šp.) 1:51:32, 3. Ivan Vassiliev (Rus.) 1:52:02, 22. Richard Varga (SR) 1:55:33.

Priebežné poradie v seriáli (po 4 z 8 pretekov): Gomez 2744 b, 2. Joao Silva (Por.) 2055, 3. Mola (Šp.) 1959, 34. Varga 369.

Ženy: 1. Non Stanfordová (V. Brit.) 2:04:39 h, 2. Anne Haugová (Nem.) 2:05:05, 3. Jodie Stimpsonová (V. Brit.) 2:05:14.

Priebežné poradie v seriáli (po 4 z 8 pretekov): 1. Gwen Jorgensenová (USA) 2233 b., 2. Anne Haugová 2173, 3. Jodie Stimpsonová (V. Brit.) 1956.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
24. apríl 2024 16:05