Sklamaný Varga po 31. mieste vo finále: Na viac som nemal

15.09.2013, 15:13
redakciaredakcia

Slovenský triatlonista Richard Varga skončil vo finálových pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v Londýne až na 31. mieste a nenadviazal tak na sľubné výsledky z predchádzajúcich pretekov (dve umiestnenia v prvej desiatke). V konečnom poradí MS skončil na 20. priečke.

"Nie je to výsledok, ktorý som si pred dvoma týždňami predstavoval. Dnes som na viac nemal a odovzdal som všetko. O to viac mám motivácie do ďalšej sezóny. Túto pravdepodobne pre zranenie predčasne ukončím," reagoval Varga na svojom facebooku.

Svoj druhý titul majstra sveta si vybojoval Španiel Javier Gomez, keď v posledných metroch nedeľňajších pretekov zdolal domáceho obhajcu prvenstva Jonathana Brownleeho a v celkovom poradí seriálu MS poskočil z tretieho na prvé miesto. Olympijskú trať absolvoval za 1:48:16 h a získal 4220 bodov.

Brownlee prebehol cieľom o sekundu neskôr a v celkovom poradí obsadil 2. priečku so 4195 b. Anglický olympijský víťaz a líder priebežného poradia Alistair Brownlee musel pre zranenie odstúpiť.

Výsledky:

Muži - elite: 1. Javier Gomez (Šp.) 1:48:16, 2. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 1:48:17, 3. Mario Mola (Šp.) 1:49:10, 4. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 1:49:21, 5. Vincent Luis (Fr.) 1:49:24, 31. Richard Varga (SR) 1:50:46.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
20. apríl 2024 15:32