StoryEditor

Češka Hejnová je najlepšou atlétkou Európy za rok 2013

13.10.2013, 08:02
Autor:
TASRTASR

Česká reprezentantka v behu na 400 m cez prekážky Zuzana Hejnová a ukrajinský výškar Bohdan Bondarenko získali ocenenia pre najlepších atlétov Európy za rok 2013. Ceny im v estónskom Tallinne udelila Európska atletická asociácia (EAA).

Hejnová zvíťazila v hlasovaní členských zväzov EAA, novinárov a komisie odborníkov pred ruskou žrdkárkou Jelenou Isinbajevovou a talianskou vytrvalkyňou Valeriou Straneovou. Česká reprezentantka v tomto roku triumfovala na majstrovstvách sveta v Moskve, vyhrala Diamantovú ligu a zvyšných 13 mítingov sezóny.

"Je to skvelá pocta po výbornej sezóne. Každý míting sa mi vydaril a po každom som bola silnejšia fyzicky a hlavne mentálne. Bude ťažké to budúci rok obhájiť, ale ak zostanem zdravá, verím, že sa môžem ešte zlepšiť. Je to pre mňa veľká výzva," povedala 26-ročná Hejnová, ktorá získala cenu ako prvá česká žena v histórii. V minulosti v ankete vyhlasovanej od roku 1993 uspeli dvakrát oštepár Jan Železný (1996 a 2000) a raz desaťbojár Tomáš Dvořák (1999).

Bohdarenko sa tento rok výkonom 241 cm zaradil na tretie miesto historických tabuliek. Ukrajinský výškar dominoval na majstrovstvách sveta i v Diamantovej lige. Za 24-ročným Bohdarenkom skončili v hlasovaní poľský kladivár Pawel Fajdek a britský vytrvalec Mo Farah.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 23:42