Najlepšími vytrvalcami Východoslovenskej veľkej ceny sú Pástor a Stanovčáková

30.12.2013, 14:25

Počas Valného zhromaždenia Maratónskeho klubu v Košiciach sa okrem iného aj odmeňovalo - boli vyhlásení najlepší bežci v rámci celoročného seriálu Východoslovenská veľká cena vytrvalcov 2013.

V hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov zvíťazil Imrich Pástor z Obalservisu Košice. Získal dokopy 3890 bodov a zároveň sa stal absolútnym víťazom bez rozdielu veku. Medzi ženami do 39 rokov obsadila prvú priečku jeho tímová kolegyňa Zuzana Stanovčáková.

Bežecký seriál sa skladal zo 16 podujatí na území Prešovského a Košického kraja na tratiach od 10 km až po maratón. Úvodné preteky sa konali 3.marca (Zimný beh Olšavskou dolinou v Blažiciach), záverečnými bol Medzinárodný maratón mieru v Košiciach počas prvej októbrovej nedele.

Podmienkou pre zaradenie bežcov do celoročného hodnotenia bola slovenská štátna príslušnosť a štart minimálne na šiestich pretekoch série.

Pretekári na jednotlivých bežeckých podujatiach získavali body na základe dosiahnutých časov odvodené od priemerného času, čo sa považuje za spravodlivejšie ako bodovanie na základe umiestnenia. Okrem bodov za výkony sa do celkového hodnotenia pripočítavali i symbolické body za účasť (5 bodov za absolvovanie každého z behov), ktoré však v niektorých prípadoch tiež zamiešali poradie (v kategórii žien od 40 rokov rozhodli o umiestnení na druhom a treťom mieste, podobne i v kategórii mužov od 40 do 49 rokov).

Vo výsledkovej listine sa nachádzajú mená 645 bežcov z celého Slovenska. Z tohto počtu absolvovalo požadovaný minimálny počet šesť behov spolu 76 pretekárov, z ktorých najlepší mali nárok na zisk ocenenia spojeného s finančnou odmenou a vecnou cenou. Všetkých 16 podujatí absolvovali iba Vladimír Balogh a Alžbeta Tiszová z Košíc, víťazi veteránskych kategórií.

Organizátorom seriálu bol Maratónsky klub v Košiciach. Kompletné výsledky nájdete na stránke kosicemarathon.com.

Výsledky

Muži do 39 rokov: 1. Imrich Pástor (Obalservis Košice) 3890 bodov (zároveň absolútny víťaz bez rozdielu veku), 2. Marek Mockovčiak (VÚ 1007 Prešov) 3766 bodov (zároveň tretí bez rozdielu veku), 3. Erik Repák (Tip Top Košice) 3738 bodov

Muži od 40 do 49 rokov: 1. Michal Ivančo (ŠK Banské) 3825 bodov (zároveň druhý bez rozdielu veku), 2. Milan Safko (ŠK Vyšná Šebastová) 3715 bodov, 3. Milan Ondričko (Humenné) 3704 bodov

Muži od 50 do 59 rokov: 1. Vladimír Balogh (Obalservis Košice) 3766 bodov (zároveň štvrtý bez rozdielu veku), 2. Štefan Rácz (ŠK Budimír) 3712 bodov, 2. Peter Janovič (BK Košíce - Šaca) 3665 bodov

Muži od 60 rokov: 1. Pavol Madár (Obalservis Košice) 3458 bodov, 2. Bartolomej Ficzere (SOPKA Seňa) 3444 bodov, 3. Ladislav Rada (MBO Strážske) 3352 bodov

Ženy do 39 rokov: 1. Zuzana Stanovčáková (Obalservis Košice) 3362 bodov, 2. Lenka Kukurová (Nereus Košice) 3210 bodov, 3. Beáta Seligová (Metropol Košice) 3189 bodov

Ženy od 40 rokov: 1. Alžbeta Tiszová (BK Steel Košice) 3149 bodov, 2. Zlatica Semanová (BK Košice - Furča) 3020 bodov, 3. Danica Božová (AO Svit) 3016 bodov

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
19. apríl 2024 16:22