StoryEditor

Jedz a behaj. Výnimočná kniha Scotta Jureka vychádza v slovenčine

13.03.2014, 16:29
Autor:
redakciaredakcia

Jeden z najslávnejších ultramaratóncov sveta Scott Jurek napísal knihu. O behu, o svojej životnej ceste. A sú v nej aj recepty na jedlá, ktoré mu na bežeckom chodníku dodávajú energiu. Kniha sa volá Jedz a behaj. A práve vychádza aj v slovenčine.

Jedz a behaj je autobiografický príbeh človeka, ktorý svojou nezlomnou vôľou a vytrvalosťou dokázal, že elitným športovcom sa môže stať každý, ak do toho dá všetko.

Kniha plná príbehov o vytrvalosti, súťažení v krajných situáciách, doplnená množstvom praktických rád, sa vo svete stala bestsellerom. K pohybu namotivuje každého. Nezáleží na tom, či si obúvate tenisky prvýkrát, alebo chcete posunúť hranice svojich možností o kus ďalej.

Každú kapitolu končí autor vlastným receptom na jedlo, ktoré sa pripravuje výlučne z rastlinných zdrojov. Jurek ukazuje, aká pestrá, chutná a výživná takáto strava je. Sám je zároveň dôkazom, že vegánske jedlo naozaj funguje.

O autorovi

Scott Jurek bol v roku 1999 neznámym bežcom, ktorý sa nečakane ujal vedenia v stomíľových pretekoch Western States 100. Nikto neveril, že môže v takom rýchlom tempe prísť do cieľa. On však preteky vyhral, utvoril traťový rekord a triumf zopakoval ešte šesťkrát za sebou. Dvakrát vyhral aj 217-kilometrový Badwater Ultramarathon, ktorý vedie cez Údolie smrti. Je vyhľadávaný motivačný spíker, fyzioterapeut, tréner a kuchár, hrdina bestsellerov Štvorhodinové telo a Zrodení k behu. Od roku 2010 je držiteľom amerického rekordu v behu na 24 hodín, v ktorom odbehol vyše 266 km.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 21:42