StoryEditor

Beh pre život pomôže deťom s nadváhou, štart je v Nitre

16.04.2014, 08:16
Autor:
redakciaredakcia

Jedno z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku - Beh pre život - čaká už siedmy ročník. Prvý beh je na programe 7. júna v Nitre, nasleduje Banská Bystrica, Košice, Žilina, Prešov a napokon Bratislava (28. júna).

Podujatie organizuje Nadácia Tesco v spolupráci so Slovenskou nadáciou srdca. Všetky vyzbierané financie budú využité na vzdelávanie a prevenciu pred obezitou a nezdravým životným štýlom detí a mladých ľudí v rámci projektu "Skontroluj svojho spolužiaka", ktorý sa bude realizovať v 25 slovenských mestách..

"Na Slovensku má približne polovica detí vo veku 11 až 12 rokov vyššiu ako odporúčanú hladinu cholesterolu," hovorí doktor Gabriel Kamenský, správca Slovenskej nadácie srdca.

Približne každé desiate dieťa je obézne a ich počet stále rastie. "Preto sme sa rozhodli venovať práve tomuto problému. Vyzbierané prostriedky pomôžu osvete a prevencii detí či mladých ľudí pred obezitou a následnými zdravotnými ťažkosťami. Zároveň podporia prácu odborníkov s ich rodičmi,“ dopĺňa Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.

Beh pre život je určený pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu účastníci prebehnúť alebo odkráčať s deťmi, kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie.

Vlani sa behu zúčastnilo 15 509 ľudí a celková suma vyzbieraná na výskum rakoviny sa vyšplhala na viac ako 62-tisíc eur. Za šesť rokov sa do Behu pre život zapojilo spolu vyše 58-tisíc ľudí a celkovo sa vyzbieralo takmer 332-tisíc eur. Tie boli postupne investované do kúpy šiestich prístrojov na výskum rakoviny.

Patrónmi behu je každoročne viacero známych tvárí. Tentoraz nimi budú napríklad herci Zuzana Kanócz, Juraj Loj, Juraj Hrčka, tanečnica Miroslava Kosorínová, moderátorka Dagmar Didiana Dianová či biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Štartvoné pri online registrácii je pre deti od 6 do 15 rokov 3 eurá, pre účastníkov nad 15 rokov 6 eur. Pri registrácii namieste sú sumy o euro vyššie. Podrobnosti o podujatí aj o ďalších možnostiach, ako pomôcť, nájdete na stránke behprezivot.sk

Termíny Behu pre život 2014
Nitra:
7. jún od 11:00
Banská Bystrica: 8. jún od 11:00
Košice: 14. jún od 11:00
Žilina: 15. jún od 11:00
Prešov: 21. jún od 11:00
Bratislava: 28. jún od 11:00

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 00:24