StoryEditor

Tatry opäť čaká večerný beh okolo Štrbského plesa

30.05.2014, 00:02
Autor:
TASRTASR

Záver mája bude vo Vysokých Tatrách patriť behu. V sobotu pobežia na Štrbskom Plese na 2. ročníku podujatia High Tatras Night Run stovky ľudí.

"Okrem behu je od piatka až do nedele 1. júna pripravený aj zaujímavý sprievodný program pre všetky vekové kategórie. Chýbať nebudú ani obľúbené hviezdy z obrazovky a mnohé aj pobežia," informovala Lenka Maťašovská, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry .

Zaregistrovaných je už viac ako 600 bežcov. Preteky sa začnú o ôsmej večer a 8-kilometrová trať vedie okolo celého Štrbského plesa. Na štart sa postaví aj viacero bežcov zo slovenskej špičky vrátane Lucie Janečkovej či Imricha Magyara.

Sprievodný program sa začína už v piatok večerným tréningom pod vedením Marcela Matanina a pokračovať bude Lampášikovým pochodom, ktorý poteší najmä rodiny a najmenších. Sobotný program bude o zábave, tanci, športe a aj o autogramiádach známych osobností. Divácky atraktívny bude aj Extreme Run, v rámci ktorého pobežia adrenalínoví nadšenci hore skokanským mostíkom K70.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 15:07