StoryEditor

Košice 1924 - 2014: Deväťdesiatiny okorení kniha aj slávny Ron Hill

10.06.2014, 13:19
Autor:
TASRTASR

Už len necelé štyri mesiace ostávajú do štartu najslávnejšieho bežeckého podujatia na Slovensku. Medzinárodný maratón mieru v Košiciach čaká jubileum - uplynie totiž 90 rokov od zrodu podujatia v roku 1924.

Organizátori pripravujú viacero noviniek. "Viac sa venujeme spoločenskej stránke a príprave osláv. Rozhodli sme sa pre vydanie knižnej publikácie s mnohými dosiaľ nezverejnenými údajmi, vydanie pamätnej známky i euromincí z kremnickej mincovne," naznačil šéf podujatia Branislav Koniar.

Do Košíc sa chystá aj generalita svetového maratónu a plejáda posledných domácich víťazov, v predvečer maratónu bude galavečer v Historickej radnici.

Preteky sú na programe 5. októbra a na najsledovanejšiu disciplínu - maratón - je už teraz prihlásených viac ako 1000 bežcov. "Sme radi, že registrácia, ktorá beží od začiatku februára, potvrdzuje, že záujem o MMM pokračuje. V medziročnom porovnaní máme takmer rovnaké počty prihlásených ako vlani," uviedol Koniar.

Registrácia bola otvorená až aj na obľúbený Family Run a opäť bol zvýšený aj účastnícky limit v tejto disciplíne - na 3000 štartovných čísel.

Čestným hosťom podujatia bude Ron Hill, ktorý do Košíc príde presne po 40 rokoch od svojho pamätného štartu na MMM, keď po skvelom úvode prehral boj so súpermi a nevľúdnym počasím. Majster Európy, trojnásobný účastník olympijských hier a víťaz Bostonského maratónu odbehne posledný kilometer maratónu so študentmi v štafete v rámci projektu "Po stopách maratónskych legiend".

Predkrmom pred MMM bude tradične polmaratón Košice - Seňa, ktorého 12. ročník je na programe už 21. júna. "Pobeží sa na trati, ktorá si pamätá rok 1926, keď sa bežci do Sene vydali prvýkrát," poznamenal Koniar.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
07. jún 2023 04:52