StoryEditor

Na majstrovstvá Európy pôjde rekordný počet slovenských atlétov

04.08.2014, 10:28
Autor:
TASRTASR

Na blížiace sa atletické majstrovstvá Európy pôjde 26 slovenských reprezentantov a pribudnúť môžu ešte ďalší dvaja. Je to rekodný počet v ére samostatnosti. Šampionát sa uskutoční vo švajčiarskom Zürichu od 12. do 17. augusta.

Po uplynulom víkende žiadne nové mená na zoznam nepribudli - čakalo sa hlavne na to, ako dopadne v Nových Zámkoch 4. kolo ligy družstiev a majstrovstvá Česka v Ostrave. Hoci sa obajvilo niekoľko potešiteľných výsledkov, pohyb v zozname limitárov na ME už nenastal.

"S počtom limitárov môžeme byť spokojní, 26 atlétov je zatiaľ najvyšší počet v histórii," skonštatoval Martin Pupiš, šéftréner Slovenského atletického zväzu. "V nominácii mi chýbajú najmä šprintér Závacký a kladivár Charfreitag. Kučeru vyradilo zo 400 m prekážok zranenie a operácia. Dvojičky Velďákové sa nominovali na základe vlaňajších výkonov. Ak skončia v najlepšej dvanástke, alebo splnia limity, tak sa im vrátia náklady, ktorými si pokrývajú štart," doplnil.

Nominácia ešte nie je konečná. "Požiadali sme o udelenie voľných kariet pre Luciu Klocovú a sedembojárku Luciu Mokrášovú. Argumentovali sme, že Klocová sa vrátila po materskej a Mokrášová patrí medzi perspektívne viacbojárky. Najneskôr v utorok očakávame reakciu," naznačil Pupiš.

Nominácia na ME

Muži: Jozef Repčík (800 m), Viliam Papšo (110 m prek.), Lukáš Beer, Matúš Bubeník (obaja výška), Marcel Lomnický (kladivo), Patrik Žeňúch, Martin Benák (oštep), Matej Tóth, Dušan Majdán, Martin Tišťan (chôdza na 50 km), Anton Kučmín, Patrik Spevák (chôdza na 20 km)

Ženy: Alexandra Bezeková (100 m, 4x400 m), Lenka Kršáková (100 m, 200 m), Katarína Berešová (10 000 m), Lucia Slaničková (400 m prek., 4x400 m), Jana Velďáková (diaľka), Dana Velďáková (trojskok), Martina Hrašnová, Nikola Lomnická (kladivo), Mária Czaková, Mária Gáliková (chôdza na 20 km), Iveta Putalová (400 m, 4x400 m), Sylvia Šalgovičová, Alexandra Štuková, Andrea Holleyová (4x400 m).

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
01. jún 2023 22:33