Prvenstvá z Rajca putujú do Kene a do Maďarska

11.08.2014, 14:25
redred

Už 31. ročník Rajeckého maratónu prilákal počas uplynulého víkendu do mesta viac ako 1100 pretekárov z 15 krajín. Okrem maratónu sa súťažilo aj v polmaratóne, inline polmaratóne a hobby behoch.

Maratón v krásnom údolí rajeckej doliny do Čičmian a späť vyhral Keňan Elias Kiptum Maindi z maďarského z Benedek-Teamu v čase 2:30:54 hodiny.

Druhé miesto si vybojoval Viktor Starodubcev z JM Demolex Bardejov, ktorý zaostal o takmer 9 minút. Medzi ženami triumfovala Maďarka Helén Csöngeová z Benedek-Teamu za 3:01:18.

V hlavnom maratónskom a polmaratónskom poli bolo spolu 800 bežcov, ktorým preteky poriadne sťažilo páliace slnko.

S teplom, vlhkosťou a prevýšením si v polmaratóne bežiacom sa do Rajeckej Lesnej a späť najlepšie poradil Keňan Charles Cheruiy Toroitich (Benedek-Team), ktorý zvíťazil v kvalitnom čase 1:11:54 h.

Druhý skončil so stratou minúty a 51 sekúnd Boris Csiba (Tím BMSC). Medzi ženami zvíťazila Keňanka Gladys Kerubo Oterová (Benedek-Team) za 1:24:02 h.

Inline polmaratón vyhral Kristián Terebeši (46:10,5 min), ktorého triumf potvrdilo až záverečné meranie, pretože Michal Slotta z Rajeckých Teplíc prišiel do cieľa iba o stotinu sekundy neskôr.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
23. apríl 2024 19:01