StoryEditor

Košice sú takmer vypredané. Pribudne ešte pár miest. Možno

05.09.2013, 12:04
Autor:
redakciaredakcia

| Aktualizované | Všetko nasvedčuje tomu, že 90. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach bude vypredaný (pobeží sa 6. októbra).

Na niektorú z disciplín sa už zaregistrovalo viac ako 9100 bežcov. Je isté, že účastnícky rekord z vlaňajška - 7400 bežcov - bude prekonaný.

Organizátori už minulý piatok pozastavili registráciu, aby si overili údaje v databázach s on-line prihláškami. Opätovne zvažovali, akú masu bežcov je z logistických a kapacitných možností únosné zobrať na štart. A výsledok? Prihlasovanie na polmaratón, štafety a preteky inline korčuliarov je definitívne uzavreté.

V utorok pridali ďalších sto miest v maratóne, ale tie sa rozchytali za tri hodiny. V tejto chvíli je registrácia opäť uzatvorená. Šéf pretekov Branislav Koniar pripustil, že niekoľko maratónskych miest ešte pôjde do predaja v priebehu druhého septembrového týždňa. Isté to však nie je.

Košický maratón čelí od začiatku prihlasovania mimoriadnemu záujmu bežcov, ktorí si chcú vychutnať jubilejný ročník najstaršieho maratónu v Európe.

Organizátori zatiaľ mená favoritov až na jednu výnimku nezverejnili. "Budú to bežci z afrického kontinentu, medzi nimi aj vlaňajšia víťazka Keňanka Hellen Mugová, ktorá dosiahla rekordný čas 2:29:58. Naopak, chýbať bude mužský víťaz, jej krajan Lawrence Kimaiyo," načrtol Koniar.

Stav registrovaných bežcov na hlavné disciplíny k 5. septembru:

maratón: 1812 prihlášok

polmaratón: 2539

inline korčuliari: 299

štafeta 4x1/4: 520

Family Run: 2800

atletika hrou: 500

juniorská štafeta: 640

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
06. jún 2023 10:33