StoryEditor

Tatry Running Tour: Bežci budú tri dni bojovať o farebné tričká

18.06.2014, 10:24

Už v piatok štartuje na Štrbskom Plese 4. ročník medzinárodných etapových bežeckých pretekov Tatry Running Tour a zároveň aj ďalší tatranský víkend v znamení zdravia a pohybu.

V piatok o 21:00 vybehnú na trať úvodnej najkratšej etapy dlhej necelé 4 kilometre stovky amatérskych bežcov. Bude to len ochutnávka toho, čo ich čaká a neminie počas ďalších dní, ktoré preveria ich sily, vytrvalosť a odhodlanie.

V sobotu nasleduje 12-kilometrový Cross Run, ktorý svojim profilom v horskom teréne v okolí Štrbského Plesa každému poriadne rozprúdi krv v žilách. Odvážlivci, ktorí sú pripravení siahnuť až na dno síl, budú pokračovať náročným výbehom na Solisko až do nadmorskej výšky 1840 m. Tento extrém je súčasťou 2. ročníka 22 kilometrov dlhého behu Sky&Clouds Run.

Bežecký víkend zavŕši nedeľňajší Interski Run, ktorý zavedie pretekárov na zjazdovky a bežecké trate Areálu snov. Počas behu čaká súťažiacich na trati prekvapenie, na ktoré určite nikto nezabudne.

Pre celkových víťazov podujatia sú pripravené jedinečné dresy vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Pri slávnostnom vyhlásení výsledkov bude do žltého dresu oblečený najlepší muž, ružový dostane najrýchlejšia žena, zelený najlepší vrchár a biele si odnesú víťazi jednotlivých vekových kategórií. Víťazi extrémneho Sky&Clouds Runu sa môžu tešiť na netradičné trofeje, najrýchlejší bežec a bežkyňa si domov odnesú poriadny kus tatranskej skaly.

V sobotu sa uskutoční ako súčasť víkendu 2. ročník otvorených majstrovstiev Slovenska v Nordic Walkingu. O rastúcej popularite severskej chôdze s paličkami svedčí výrazný nárast účastníkov tohoto podujatia.

Na jednotlivé preteky je už prihlásených vyše 600 ľudí z 10 krajín, čo je nový účastnícky rekord a pre naplnenie kapacity je registrácia na väčšinu behov už uzatvorená.

"Sme veľmi radi,  že spolu s nárastom športujúcej verejnosti sa na štart postavia aj obhajcovia minuločných prvenstiev, Vít Ryška z Českej Republiky a dvojnásobná šampiónka medzi ženami, domáca pretekárka Soňa Vnenčáková", hovorí Peter Végh, riaditeľ pretekov. "Tešíme sa, že účasť po vlaňajšku opätovne prisľúbil bronzový olympijský medailista Pavol Hurajt a veríme, že podujatie bude pre všetkých účastníkov skvelým zážitkom," doplnil.

Pre návštevníkov je od piatku do nedele pripravený bohatý sprievodný program zameraný na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu. Záujemcovia budú môcť absolvovať preventívne vyšetrenia na zisťovanie rizikových faktorov civilizačných chorôb, zdravotné cvičenia, diagnostiku nášľapu v pojazdnom laboratóriu či populárny funkčný tréning s profesionálnou trénerkou Luciou Medekovou.

Nebudú chýbať ani ochutnávky tradičných slovenských špecialít, detské behy a ďalšie prekvapenia pre malých aj veľkých. Bližšie informácie nájdete na www.sportTATRY.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 14:48