StoryEditor

Unikátny bežecký projekt s mottom "podeľte sa o posledný kúsok"

27.04.2015, 20:44

Triatlonistka Veronika Otrubová prebehne naprieč Slovenskom, prekoná veľa prekážok, aby  ukázala, že Slováci sú prajní a dokážu sa podeliť o Posledný kúsok nielen so svojimi blízkymi, ale aj s cudzími ľuďmi. S rovnakým zámerom pobeží v Českej republike fitness tréner a bežec Jiří Guntorád. Ako to dopadne? Budú prajnejší Slováci alebo Česi?

Veronika, prečo si sa rozhodla zapojiť do projektu Posledný kúsok?

"Myšlienka projektu Posledný kúsok je pre mňa veľkou výzvou. Chcela by som sa prekonať a urobiť niečo veľké, čo sa počíta. Niečo, čo inšpiruje všetkých Slovákov, čo ukáže, akí naozaj sú. Že sú dobrosrdeční a prajní."

S kým sa podelíš o svoj Posledný kúsok?

"Posledný kúsok je ten najcennejší a preto znamená veľmi veľa, keď sa oň s niekým podelíte. Ja by som ho chcela venovať mojim trom ženám - mame, sestre a neterke, ktoré ma podporujú vo všetkých mojich rozhodnutiach. A takisto všetkým Slovákom, ktorí ma podporia na ceste naprieč Slovenskom."

Prečo si sa dala práve na beh?

"Beh je o prekonávaní prekážok, dlhých tratí, na konci ktorých čaká odmena. Objatia hrdých blízkych a dobrý pocit. A o tom je aj projekt Posledný kúsok."

Bol to vždy tvoj najobľúbenejší šport?

"Na základnej škole som prešla od spoločenských tancov až po hip-hop, ale pri ničom som dlho nevydržala. Vždy som sa pre niečo rýchlo nadchla, ale tak isto ma to rýchlo omrzelo. Sestra všetky moje športové pokusy absolvovala so mnou, či už reálne alebo aspoň duchom."

Takže ako si sa stala takou skvelou bežkyňou?

"Až keď som bola staršia a nemala som toľko voľného času, cnelo sa mi po slobode voľného pohybu. Veľa mojich známych v tom čase behávalo, tak som to vyskúšala aj ja. Pamätám si svojich prvých 5 km, keď som si myslela, že som zabehla aspoň maratón."

Chvíľu to vraj vyzeralo, že s behaním skončíš...

"Beh ma pohltil do takej miery, že som si spôsobila zranenia z preťaženia, a tak som nemohla niekoľko týždňov behať. Bolo mi nanič a už som rozmýšľala, že beh možno nie je to pravé pre mňa. Mama na mne videla, že som z toho smutná, a tak ma prekvapila úplne novými bežeckými teniskami, aby ma nielen potešila, ale aj motivovala."

Mame teda dávaš Posledný kúsok ako vďaku za tenisky?

"Nielen za ne, so sestrou vždy stáli pri mne. Podporovali ma... Keď som začínala s triatlonom, bola som študentka a nemohla som si dovoliť profesionálny bicykel. Mamina mi vtedy naň prispela. A so sestrou a neterkou chodia na moje preteky vždy, keď môžu."

Čo odkážeš Slovákom?

"Trúfnite si na jemnosť a podporte ma na mojej ceste Slovenskom. A ukážte, že ochota pomôcť a zdieľnosť sú kráľovskými vlastnosťami Slovákov."

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 22:22