StoryEditor

Bol som prekvapený, koľko ľudí mi prialo úspech, hovorí strieborný Slovák

24.05.2016, 21:22
Autor:
TASRTASR

Pred strieborným medailistom z plaveckých majstrovstiev Európy v Londýne Richardom Nagyom stojí ďalší veľký cieľ – olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro.

Slovenský reprezentant získal cenný kov v polohových pretekoch na 400 metrov zásluhou času 4:14,6 minúty, ktorým pokoril vlastný národný rekord, ale na finálovú účasť pod piatimi kruhmi potrebuje ďalšie zlepšenie.

"Plávalo sa mi výborne. V nedeľu ráno som nešiel naplno, takže som vedel, že je v mojich silách čas ešte skresať, čo sa mi podarilo. Súperi mali lepšie osobné maximá, no tentoraz som ich dokázal zdolať. Pokúsim sa o to aj na olympijských hrách. Tam mi však do finále chýba dosť, musím plávať asi o dve sekundy rýchlejšie. Rezervy mám v prvej dvestovke," povedal člen klubu J&T Bratislava po pondelňajšom návrate z britskej metropoly.

Dvadsaťtriročného Nagya potešil výkon na prsiarskom úseku: "Na prsia som bol antitalent, neviem, kde sa to vo mne zobralo. Až po tomto štýle som sa pozrel okolo seba v bazéne a videl som, že sme traja v jednej rovine. Voľný spôsob trénujem celý život, bolo mi jasné, že medaila je v mojich silách."

Najlepší plavec Slovenskej plaveckej federácie (SPF) za minulý rok pozná tiež svoje slabšie stránky: "Na motýliku musím začať rýchlejšie, znak treba plávať vyrovnanejšie. Potrebujem zistiť, kde je problém a odstrániť ho. Času do Ria mám dostatok."

Slováka na tribúnach podporovali všetci kolegovia z výpravy, ale aj Česi či Poliaci. "Bol som prekvapený, koľko ľudí mi prialo úspech. Fyzicky to nebolo také náročné. O tejto disciplíne sa hovorí ako o najťažšej, no mne sa v nej súťaží najlepšie," uviedol Nagy.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 03:31