StoryEditor

Olympijský šampión Matej Tóth načerpáva energiu a odkazuje športovcom: Venujte sa tomu, čo vás baví

20.12.2016, 21:24
Autor:
TASRTASR

Olympijský víťaz z Ria de Janeiro, chodec Matej Tóth načerpáva energiu po náročnom roku v kruhu svojich najbližších a voľný čas venuje i združeniam, ktoré pomáhajú chorým.

V nedeľu podvečer podával na banskobystrickom námestí "onkopunč", výťažok z ktorého ide na pomoc pacientom na hematologickom oddelení Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Ako pre TASR uviedol, Štedrý deň strávi doma v Banskej Bystrici so svojou rodinou. Na prvý sviatok vianočný sa s najbližšími chystá k svokrovcom a ďalší deň pobudnú u jeho rodičov. Nový rok plánujú privítať v meste pod Urpínom.

"Deti budú mať prázdniny, ja budem doma a všetci spoločne budeme načerpávať energiu a venovať sa sami sebe," povedal úspešný slovenský atlét, ktorý si chce naplno užiť zimné radovánky so svojimi deťmi.

"Na Vianoce želám všetkým pokoj, aby aj to predvianočné a medzivianočné obdobie nebolo o behačkách a nákupoch, ale aby ho ľudia prežili v pokoji a pohode. Nech si ľudia užívajú v kruhu svojich najbližších, nech si cenia každý moment, keď sú spolu, lebo nikto nevie, kedy tie chvíle pominú. A to nech sa prenesie aj do nového roka, to čaro Vianoc, pohodička, radosť v očiach našich detí nech trvá celý rok 2017. Prajem všetkým najmä zdravie, nech majú silu venovať sa tomu, čo ich baví, napĺňa a pevne verím, že potom budeme všetci šťastnejší," zavinšoval "zlatý" chodec.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 23:47