StoryEditor

Po schodoch na Millennium tower. Za víťazstvom

27.09.2013, 16:16

Na úvod sezóny som absolvoval svetový pohár v behu do schodov vo švajčiarskom Bazileji, kde som už juniorskú kategóriu nemal, a tak som bežal medzi mužmi. V silnej konkurencii som obsadil 20. miesto.

Takmer hneď po tomto prvom vrchole sezóny som sa začal pripravovať na cyklistiku. Tréningy prebehli perfektne, čoho výsledkom boli pódiové umiestnenia v časovke a v hromadných pretekoch do vrchu.

Ako je to už u mňa zvykom, najviac trénujem cez letné prázdniny. Vyhliadol som si ďalšie kolo World towerrunning cup-u, ale tentokrát oveľa ťažšiu výzvu. V rebríčku obtiažnosti/dĺžky sa tieto preteky nachádzajú ďaleko pred slávnym Empire State building alebo Taipeiom.

Špecialitou týchto viedenských pretekov je to, že sa bežia dva varianty - buď extreme (3-krát za sebou na Millennium tower, čo je 3x48 poschodí a 2529schodov) alebo light verziu. Vytrvalosť mi však sedí viac, preto som si zvolil ťažšiu verziu. S prípravou na druhý vrchol sezóny mi pomohli tréneri Martin Pupiš a Michal Tóth.

Posledné týždne naznačovali stúpajúcu formu, čo ma upokojilo a dodalo mi sebavedomie. Na rozdiel od Bazileja som mal kategóriu juniorov, ktorú som nakoniec vyhral! Ale ešte viac ma potešilo, že som skončil na celkovom 21. mieste vrátane kategórie Elite.

Teraz sa venujem rýchlosti v behu, čo by som chcel zúročiť v nasledujúcej sezóne.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 13:58