StoryEditor

Sajfov maratón: Môj rok? Najskôr Gerlach, potom Oravaman

13.02.2014, 23:02

Je začiatok roka a aj naše najväčšie športové úspechy sú už predsa len - vlaňajšie. Po 365 namáhavých dňoch začíname opäť odznova.

V bazéne, na Železnej studienke, v Sade Janka Kráľa alebo počas šliapania do pedálov štandardným okruhom cez Most Chucka Norrisa do Rakúska. Na všetkých týchto a iných miestach začínajú desiatky, stovky, tisícky ľudí svoje konverzácie zázračnou vetou:

„Tak čo plánuješ tento rok?" Prípadne: „Na aké preteky chceš ísť?"

Treba mať vo veciach jasno. Stanoviť si méty, rozvrhnúť sily a tešiť sa z toho, že máme opäť niečo pred sebou!

Ako je to u mňa? Po dlhom čase stojí tento rok predo mnou domáci cieľ – horský triatlon Oravaman v prvej polovici júla.

Krásna príroda a vražedná trať, z ktorej majú obavy aj tí najlepší. Že vraj je ešte ťažšia ako pred rokom. Na cyklistickom úseku sú brutálne stúpania. A záverečný beh cez kopce? Výbeh hore bude skôr turistickým kráčaním než ladným behom cez špičku chodidla.

Mám však ešte jeden športový cieľ, ktorý má navyše rodinný rozmer. S mojimi dvoma bratmi sme sa dohodli, že nahovoríme otca a spoločne koncom júna absolvujeme výstup na Gerlach.

Som na svojho otca hrdý, že zobral výzvu vážne a každý deň chodí do práce a z práce pešo cez kopec. Asi po prvýkrát v živote začal vedome trénovať a berie to zodpovedne.

Spoločne to pre nás niečo znamená a viem, že sme ho inšpirovali. Videl som to v jeho očiach, keď sme mu počas Vianoc predostreli náš akčný plán.

Nech je vaša športová výzva v roku 2014 akákoľvek, veľká, malá, maratón, polmaratón, ironman, či päťkilometrový beh v maskách, z vlastnej skúsenosti viem, že to najúžasnejšie na svete je, ak do svojho ego-dokazovačného-individualistického športového ťaženia zapojíte svojich najbližších. Nevynechávajte ich z ničoho, pretože pocit „spoločného zážitku“ na trati alebo v cieli stojí za viac ako titul svetového šampióna na Havaji.

Uvidíme, za čo bude stáť titul šampióna na Oravamanovi... Keďže naň nemám šancu siahnuť, ostanem aj v roku 2014 pri tom spoločnom zážitku.

Vidíme sa na trati.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 01:45