Prekážkové preteky NN UCR: ChallengeNN
StoryEditor

Premiérový indoor prekážkový beh rozhýbal Bratislavu

18.02.2018, 23:00
Autor:
redred
Zimné podujatie pod strechou prinieslo skvelé športové výsledky a prilákalo viac než 150 účastníkov, medzi nimi aj známe tváre nielen z oblasti športu.

V sobotu, 3. februára, sa v hlavnom meste konalo doteraz najväčšie športové halové podujatie pre rekreačných bežcov. V Refinery Gallery sa uskutočnili prekážkové preteky NN UCR: Challenge.

Zimné podujatie pod strechou prinieslo skvelé športové výsledky a prilákalo viac než 150 účastníkov, medzi nimi aj známe tváre nielen z oblasti športu.

Podujatie nadväzujúce na NN URBAN CITY RACE, mestský prekážkový beh, ktorý sa prvýkrát konal minulé leto v Bratislave, potešilo viacerých milovníkov behu.

Som rada, že aj v medzi sezóne, akou je február, sme si mohli zapretekať. Väčšina športových udalostí je totiž v lete a toto podujatie bolo zaujímavé práve tým, že sa koná v zime a dokonca vo vnútri,“ hovorí Katarína, jedna z účastníčok behu.

Prekážková zóna viedla cez dve priestranné haly, kde bežci prekonávali napríklad lanovú lezeckú stenu, kapotu auta či balíky slamy, nad ktorými rúčkovali. Návštevníci sa tiež mohli zúčastniť rôznych workoutov či workshopov s odborníkmi v oblasti športu a zdravej výživy.

Počet prihlásených ukazuje, že o udržiavanie kondície je záujem celoročne, nie iba v lete a bežecké preteky majú svoje čaro aj v indoore,“ hovorí známy kondičný tréner a športový riaditeľ podujatia Jany Landl. Okrem množstva bežcov si prišli zabehať aj športové hviezdy ako známy bežec na lyžiach a atlét Peter Žiška, tréner OFA (Octagon Fighting Academy) Ilja Skondrič či majsterka sveta v thajskom boxe Lucia Krajčovič.

Akcia NN UCR: Challenge bola na rozdiel od NN URBAN CITY RACE šprintom, kde si zmerali sily dvaja pretekári - intervalový štart nahradil paralelný duel. Súťažiaci mali vlastnú dráhu a tí najlepší sa dostali do veľkého finále mužov a žien. Víťazmi sa stali pretekári s najlepšími časmi.

V kategórii muži:

1. RAJNIAK Michal, víťazný čas: 0:02:27.2, 2. KUREK Denis,
čas: 0:02:32.1 strata: 0:00:04.9 3. KROČKA Peter, čas: 0:02:59.5 strata: 0:00:32.2

V kategórii ženy:
1. HORTOBÁGYIOVÁ Eszter, víťazný čas: 0:03:09.2 2. PLAČKOVÁ Blanka, čas: 0:03:22.9 strata: 0:00:13.7 3. LEHOTSKÁ Katarína,
čas: 0:04:39.4 strata: 0:01:30.2

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
09. jún 2023 01:05