behajlesmi.sk
StoryEditor

Šetrnosť k prírode na prvom mieste. Bežecký seriál bude mať celú sériu ekologických prvkov

21.05.2021, 10:15
Autor:
redred
Vládne reštrikcie proti Covid-19 rozvolňujú, rýchlo sa plnia aj kapacity všetkých troch závodov seriálu.

Na sérii Behaj lesmi je toho zaujímavého omnoho viac než len nádherné lokality, v ktorých sa pobeží. Neoddeliteľnou súčasťou série je dôraz na životné prostredie, ku ktorému sa snaží byť maximálne šetrná.

Dr.Max si ako hlavný partner podujatia dáva za úlohu venovať pozornosť aj ekologickému rozmeru podujatia a podporuje preteky tak, aby boli čo najviac v súlade s okolitou prírodou.

V zázemí pretekov budú preto eliminované plasty, účastníci Behaj lesmi aj charitatívneho závodu Voltaren budú môcť triediť odpad a štartovné balíčky dostanú v ekologických rozpustných taškách.

Pre Behaj lesmi je príroda kľúčová. Preteky sú v krásnych, ničím nerušených lokalitách, ktoré si zasluhujú špeciálny obdiv a predovšetkým starostlivosť. Preto popri veľkom dôraze a starostlivosti o bežcov, venujeme mimoriadnu pozornosť aj prostrediu, v ktorom sa podujatie koná.

Ekológia a šetrný prístup k prírode sú rovnako dôležité aj pre lekárne Dr.Max a veľmi ma teší, že sme práve v tejto téme sme našli s Behaj lesmi skvelý prienik. Už pri úvodnej myšlienke a diskusiách o podpore projektu sme tejto oblasti venovali patričnú pozornosť. Verím, že prostredie, ktoré po pretekoch opustíme zostane maximálne nedotknuté a zachované,“ uvádza Andrej Križan, komerčný riaditeľ Dr.Max Slovensko.

Triedenie a minimalizácia odpadu

Vplyv pretekov na životné prostredie sa snažia znížiť tak, že vedú pretekárov k zodpovednému triedeniu odpadu priamo na pretekoch.

Spoločne usilujeme o to znížiť produkciu jednorazového odpadu na pretekoch. Informácie pretekári nebudú dostávať v obálke, ale budú vytlačené rovno na štartovnom čísle alebo online. Letáčikov, brožúrok a vytlačených lístkov do šatne sa na pretekoch nedočkáte, všetko si budete môcť rovno odtrhnúť zo štartovného čísla. Na preteky si dokonca nemusíte nič tlačiť, stačí prísť s QR kódom v telefóne,” vysvetľuje organizátor pretekov David Douša.

Koniec jednorazovým pohárom

Ekológiu sme zaradili aj do občerstvovacích možností na pretekoch, napríklad použitím vratných téglikov v zázemí alebo možnosťou načerpať si vodu z veľkokapacitných nádrží. Dokonca sme úplne skoncovali s jednorazovými papierovými pohármi pre pretekárov.

V spolupráci s Dr.Max zavádzame tzv. Speedcupy. Ide o praktický pohár z termoplastického polyuretánu, ktorý je možné počas okamihu zbaliť do vrecka, či praktickým pútkom zavesiť na batoh.

Speedcup, ktorý je v hodnote 8 eur od nás dostane každý bežec. Navyše váži iba 10 gramov a zostane bežcom už navždy. Radíme sa tak k prvým hromadným akciám, ktoré sa takto razantne zbavujú všetkých jednorazových plastových kelímkov.

Rozpustné tašky, ktoré nepoškodzujú prírodu
Behaj lesmi, v spolupráci s Dr.Max, prichádzajú tiež s revolučnou ekologickou „vychytávkou“. Každý z pretekárov Behaj lesmi aj charitatívneho závodu Voltaren dostane úvodný balíček v taške z NEplastového materiálu, ktorý je šetrný k prírode. Ideálny spôsob likvidácie je rozpustenie v horúcej vode, ktorá je netoxická a nepoškodzuje prírodu.

Pretože sa vládne reštrikcie proti Covid-19 rozvolňujú, rýchlo sa plnia aj kapacity všetkých troch závodov seriálu. Viac informácií a prihlásenie nájdete na webe www.behajlesmi.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 21:08