Na snímke slovenský atlét Ján Volko v rozbehu na 200 m mužov na majstrovstvách Slovenska v atletike v Trnave v nedežu 26. júna 2022. FOTO TASR - LukᚠGrinajTASR
StoryEditor

Atletika-MSR: Volko vyhral aj na 200 m, dva tituly aj pre Forsterovú a Revaja

29.06.2022, 09:41
Autor:
TASRTASR

Ján Volko získal na atletických majstrovstvách Slovenska v Trnave double. Po stovke sa tešil aj z triumfu na trati 200 m. Zvíťazil v čase 10,36.

Svoje kvality potvrdila aj Viktória Forsterová, ktorá zvíťazila na 100 m prek. výkonom sezóny 13,36. Zo šampionátu tak pridala do zbierky druhý primát po úspechu na hladkej stovke. Dva tituly získal aj Filip Revaj, ktorý dokázal po triumfe na 1500 m uspieť aj na osemstovke. Prvenstvo mu zabezpečil čas 1:56,27 min.

Vyrovnaný súboj sa očakával na trati 400 m a z triumfu sa napokon tešil Šimon Bujna. Vyhral v čase 46,60 o 22 stotín sekundy pred Patrikom Dömötörom.

Majstrovstvá SR v Trnave - výsledkový súhrn:

      Muži

      100 m: 1. Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 10,36 s, 2. Jakub Nemec (AO Partizánske) 10,69, 3. Samuel Beladič (Slávia STU Bratislava) 10,78

      200 m: 1. Ján Volko (Naša atletika) 21,04 s, 2. Matej Baluch (ŠK Dukla Banská Bystrica) 21,35, 3. Jakub Nemec (AO Partizánske) 21,46

      400 m: 1. Šimon Bujna (ŠK Dukla) 46,60 s, 2. Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) 46,82, 3. Oliver Murcko (AK Inter-SC Bratislava) 47,24

      800 m: 1. Filip Revaj (ŠK Dukla) 1:56,27 min, 2. Miroslav Borovka (ŠOG) 1:56,83, 3. Adam Janíček (Slávia STU) 1:57,58

      1500 m: 1. Filip Revaj (ŠK Dukla) 4:03,65 min, 2. Miroslav Borovka (ŠOG) 4:05,12, 3. Tomáš Janíček (BK Lysá pod Makytou) 4:07,76

      5000 m: 1. Michal Kováč (Slávia STU) 14:57,89 min, 2. Peter Kováč (Slávia STU) 14:58,41, 3. Radovan Tomeček (Slávia STU) 14:59,14

      110 m prek.: 1. Matej Baluch (ŠK Dukla) 14,81 s, 2. Dominik Labuda (Stavbár Nitra) 15,35, 3. Ján Daniel Németh (Akademik TU Košice) 17,41      

      400 m prek.: 1. Martin Kučera (HNTN Bratislava) 50,56 s, 2. Matej Baluch (ŠK Dukla) 50,89, 3. Patrik Dömötör (Slávia STU) 51,06

      3000 m prek.: 1. Dávid Mazúch (ŠOG) 9:09,90 min, 2. Matúš Kompas (ŠOG) 10:05,12, 3. Gergö Szarka (AC Nové Zámky) 10:07,77

      diaľka: 1. Matúš Blšták (Slávia Trnava) 747 cm, 2. Adam Hriň (MŠK Žiar nad Hronom) 697, 3. Stanislav Krajčír (Atletika Košice) 669

      trojskok: 1. Adam Hriň (MŠK Žiar nad Hronom) 14,70 m, 2. Denis Hlaváč (Akademik TU) 14,49, 3. Patrik Megela (ŠK Dukla) 14,25

      výška: 1. Lukáš Beer (Stavbár) 214 cm, 2. Tomáš Zeman (Slávia STU) 210, 3. Gergely Tóth (Slávia STU) 200

      žrď: 1. Ján Zmoray (Stavbár) 470 cm, 2. Adam Antalec (Stavbár) 470, 3. Alan Černý (ŠOG) 420

      guľa: 1. Adrián Baran (MŠK Vranov nad Topľou) 17,98 m, 2. Karel Šula (HNTN Bratislava) 17,22, 3. Poh Chin (Malaj.) 15,84

      disk: 1. Irfan Shamshuddin (Malaj.) 60,37 m, 2. Samuel Kováč (Stavbár) 53,38 m, 3. Adrián Baran (MŠK Vranov nad Topľou) 49,41

      oštep: 1. Maximilian Slezák (Slávia Trnava) 75,67 m, 2. Jakub Kubinec (ŠK Dukla) 69,76, 3. Ondrej Bartoň (ŠOG) 66,23

      kladivo: 1. Karol Končoš (ŠK Dukla) 64,10 m, 2. Libor Charfreitag (Slávia Trnava) 57,66, 3. Jiří Koukal (Spartak Dubnica nad Váhom) 57,25

      4x100 m: 1. Naša atletika Bratislava 42,13 s, 2. Slávia Trnava 43,38, 3. Slávia STU 44,52

      4x400 m: 1. Slávia STU 3:22,13 min, 2. ZTS Martin 3:26,19, 3. Naša atletika 3:27,84

      Ženy

      100 m: 1. Viktória Forsterová (ŠOG Nitra) 11,51 s, 2. Lenka Kovačovicová (ŠOG) 11,80 s, 3. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 12,04

      200 m: 1. Lenka Kovačovicová (ŠOG) 24,05 s, 2. Alexandra Bezeková (ŠK Dukla) 24,39, 3. Tereza Beňová (AC Malacky) 24,62      

      400 m: 1. Simona Malatincová (ŠK Dukla) 55,67 s, 2. Lucia Mokrášová (Spartak Dubnica nad Váhom) 57,47, 3. Natália Bučičová (Slávia STU) 58,51

      800 m: 1. Gabriela Gajanová (ZTS Martin) 2:07,36 min, 2. Karin Suranová (Spartak Dubnica n/V) 2:08,84, 3. Sophia Zápotočná (Spartak Dubnica n/V) 2:10,52

      1500 m: 1. Karin Suranová (Spartak Dubnica nad Váhom) 4:41,73 min, 2. Sophia Zápotočná (Spartak) 4:43,54, 3. Lucia Šišoláková (Šport hrou Bratislava) 4:47,08      

      5000 m: 1. Žofia Naňová (Slávia STU) 17:09,49 min, 2. Zuzana Michaličková (AO Žilina) 18:08,38, 3. Elena Dušková (Šport hrou) 18:22,80      

      100 m prek.: 1. Viktória Forsterová (ŠOG) 13,36 s, 2. Simona Takácsová (ŠOG) 13,90, 3. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 14,00      

      400 m prek.: 1. Daniela Ledecká (ŠOG) 56,40 s, 2. Simona Takácsová (ŠOG) 59,40, 3. Andrea Švecová (ŠOG) 1:02,01 min

      3000 m prek.: 1. Petra Šuleková (ŠOG) 11:45,00 min, 2. Terézia Klementisová (ŠOG) 12:20,83, 3. Hana Zahradníčková (Stavbár) 12:36,41

      diaľka: 1. Silvia Kaliašová (Atletika Košice) 612 cm, 2. Monika Lehenová (Slávia Trnava) 608, 3. Renáta Vodnyanszká (Megy Sport Dunajská Streda) 601

      trojskok: 1. Zuzana Ďurkechová (Slávia STU) 12,56 m, 2. Silvia Kaliašová (Atletika Košice) 12,08, 3. Monika Lehenová (Slávia Trnava) 11,95

      výška: 1. Michaela Molnárová (Slávia Trenčín) 165 cm, 2. Veronika Kuricová (AO Žilina) a Kristína Haršányová (Slávia Trnava) obe 160

      žrď: 1. Diana Záborská (Stavbár) 320 cm, 2. Júlia Havjerová (Slávia Trenčín) 310, 3. Agatha Hudeková (AŠK Slávia Trnava) 300      

      guľa: 1. Eliška Zahradníčková (ČR) 13.64 m, 2. Natália Váleková (ŠK Dukla) 13,17, 3. Emma Ďurovská (ŠK Dukla) 12,64

      disk: 1. Barbora Jakubcová (Atletika Košice) 46,10 m, 2. Eliška Zahradníčková (ČR) 43,93, 3. Natália Váleková (ŠK Dukla) 42,66

      oštep: 1. Petra Hanuliaková (Slávia STU) 47,59 m, 2. Júlia Hanuliaková (Slávia Trenčín) 41,50, 3. Dominika Brnová (ZTS Martin) 41,24

      kladivo: 1. Veronika Kaňuchová (ŠK Dukla) 65,30 m, 2. Barbora Jakubcová (Atletika Košice) 46,56, 3. Michaela Vrecková (ŠK Dukla) 44,85

      4x100 m: 1. ŠOG Nitra 47,36 s, 2. Slávia Trnava 47,82, 3. Slávia Trenčín 48,69

      4x400 m: 1. ŠOG Nitra 3:52,96 min, 2. Slávia STU 4:04,26, 3. Slávia UK 4:15,15

01 - Modified: 2022-07-07 11:49:09 - Feat.: - Title: Športy, ktorými zabránite preťaženiu 02 - Modified: 2022-07-07 11:05:49 - Feat.: - Title: Zdravé a ľahko dostupné mäso 03 - Modified: 2022-07-04 10:57:14 - Feat.: - Title: Ako nevypadnúť z rytmu počas dovolenky? 04 - Modified: 2022-07-01 15:03:25 - Feat.: - Title: Pohyb je základný prejav života 05 - Modified: 2022-07-01 14:35:48 - Feat.: - Title: Risk môže byť niekedy aj zisk
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. júl 2022 02:55