Úchvatný ľadový maratón

03.06.2009, 09:00
Tohtoročný maratón po zamrznutom mori si na vlastnej koži vyskúšalo celkovo 38 bežcov zo štrnástich krajín.

The North Pole Marathon štartoval na ruskej výskumnej stanici ležiacej na geografikom severnom póle. Teplota vzduchu klesala až na mínus 37 stupňov Celzia. Pohyb nebol jednoduchý aj kvôli prachovému snehu na klzkom ľade.

Najlepšie si so všetkými nástrahami trati poradil ruský vytrvalec Jevgenij Gorkov - 4:27:05. Druhý dobehol francúz Renaud Michel so 17 minútovou stratou.

Zo žien najlepšie skončila kanaďanka Pushpa Chandrová - 7:27:31. Zaujímavosťou bola aj 16-ročná brazilčanka Stefanie Pettersonová, ktorú na trati musel kvôli jej veku doprevádzať jej otec.

Budúci rok tento maratón štartuje 7. apríla 2010 a celá táto akcia stojí takmer 12 tisíc EUR.