Májová hodinovka Jozefa Česlu

29.07.2009, 09:00
Nedalo nám a rozhodli sme sa dnes uverejniť zaujímavý článok o, i keď trošku staršom, hodinovom behu v Spišskej Novej Vsi.

V nedeľu 24. mája 2009 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnil jubilejný 15. ročník Májovej hodinovky Jozefa Česlu. Konal sa v období nedožitej storočnice tohto významného atléta, ktorý športoval nielen v mladosti, ale počas celého života, až do vysokého veteránskeho veku - takmer do svojej smrti.

V predprograme si otestovali kondíciu rekreační bežci v 12- minútovom behu.

Na štart hlavnej súťaže - hodinového behu sa postavili pretekári všetkých vekových kategórií dospelých od Levíc až po Košice, medzi ktorými nechýbali poprední slovenskí bežci, ba ani slovenskí reprezentanti. Podujatie prebiehalo v príjemnej a srdečnej atmosfére. Veľmi sympatickým gestom od organizátorov bolo, že okrem ocenenia medailistov v jednotlivých kategóriách boli odmenení i pretekári na ďalších miestach za stupňom víťazov.

Prvenstvo si vybojoval Martin Holečko (MŠK Krompachy) výborným výkonom 17 325 m pred Štefanom Sumerlingom zo Spišskej Novej Vsi (17 100m). Na treťom mieste v celkovom poradí bez rozdielu veku sa umiestnil Peter Janovič (BK Košice - Šaca) výkonom 16 200m, ktorý sa stal zároveň víťazom kategórie nad 40 rokov. Celkovo štvrtý - zároveň tretí v kategórii do 39 rokov skončil slovenský reprezentant v letnom biatlone Slavomír Imrich z Markušoviec výkonom 16 145 m.

Vo veteránskej kategórii mužov nad 40 rokov boli ešte odmenení:
2. Jozef Ambróz (MK AR Veľká Lomnica) 16 050 m
3. Ondrej Chabada (MK Spišská Nová Ves) 14 875 m
4. Jozef Klimčák (MK AR Veľká Lomnica) 14 635 m
5. Jozef Sedlák (Revúca) 14 200m

V kategórii veteránov nad 50 rokov zvíťazil 52 - ročný Tibor Tisza z BK Steel Košice výkonom 14 875 m.Prekvapujúce výborné druhé miesto vybojoval slovenský reprezentant v ultramaratóne 58 - ročný František Gallik z AO Svit výkonom 14 530, ktorý na súťaž docestoval priamo po odpracovaní nočnej zmeny (!) vo fabrike. Vo finiši zdolal o sedem rokov mladšieho kolegu Milana Hrušovského zo Spišskej Novej Vsi (14 510 m). Organizátori odmenili v tejto kategórii ešte týchto bežcov:
4. Ján Domnik (Cyklosun Plus Novoveská Huta) 14 100m
5. Vladimír Šmida (Spišská Nová Ves) 13 175 m
6. Jaroslav Dvorský (MK AR Veľká Lomnica) 13 160 m

Medzi najstaršími veteránmi dominovali bežci z okresu Poprad. Zvíťazil Milan Palko (Poprad - Stráže) výkonom 14 152 m pred Stanislavom Miškárom zo Svitu 13 600m a Milan Martonom z TJ Baník Hôrka (13 425 m). Štvrté miesto obsadil Jaromír Sertl (Spišská Nová Ves) výkonom 13 425 m, piate Stanislav Dvorský (MK AR Veľká Lomnica) výkonom 12 750 m.

Medzi ženami dosiahla najlepší výkon Zuzana Holečková (Krompachy) - 13 470 m. Druhú priečku obsadila Eva Hatalová (Cyklosun Novoveská Huta) výkonom 12 700m. O tretie miesto v absolútnom poradí bez rozdielu veku až do posledných sekúnd bojovali veteránky. Nakoniec tretiu priečku bez rozdielu veku a prvenstvo vo veteránskej kategórii získala Danica Božová (AO Svit) výkonom 12 274 m pred Máriou Kleinovou z Rožňavy (12 260 m) a Evou Berníkovou (Cyklosun Novoveská Huta) výkonom 12 260 m. S výraznou stratou za nimi dobehla tretia v hlavnej kategórii do 34 rokov 18 - ročná Ivona Vaľová (OŠG Košice) výkonom 11 413 m.

Organizátori odmenili i najstaršieho účastníka, ktorým bol domáci 68- ročný Silvester Šuca.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
20. apríl 2024 16:44