StoryEditor

Súhrn bežeckých úspechov na MS v Berlíne

24.08.2009, 08:00
Autor:
HNHN
Prinášame vám úspechy bežcov z celého sveta na MS v Berlíne v jednotlivých kategóriách.

Prinášame vám úspechy bežcov z celého sveta na MS v Berlíne v jednotlivých kategóriách.

15. augusta 2009 (sobota)


10 000 m ženy

1. Linet Chepkwemoi Masai - Keňa - 30:51.24
2. Meselech Melkamu - Etiópia - 30:51.34 .
3. Wude Ayalew - Etiópia - 30:51.95

16. augusta 2009 (nedeľa)


100 m muži

1. Usain Bolt - Jamajka - 9.58
2. Tyson Gay - USA - 9.71
3. Asafa Powell - Jamajka - 9.84


17. augusta 2009 (pondelok)


3000 m prekážkový beh - ženy

1. Marta Domí­nguez - Španielsko - 9:07.32
2. Yuliya Zarudneva - Rusko - 9:08.39
3. Milcah Chemos Cheywa - Keňa - 9:08.57

10 000 m muži

1. Kenenisa Bekele - Etiópia - 26:46.31
2. Zersenay Tadese - Eritrea - 26:50.12
3. Moses Ndiema Masai - Keňa - 26:57.39

100 m ženy

1. Shelly-Ann Fraser - Jamajka - 10.73
2. Kerron Stewart - Jamajka - 10.75
3. Carmelita Jeter - USA - 10.90


18. augusta 2009 (utorok)


400 m ženy

1. Sanya Richards - USA - 49.00
2. Shericka Williams - Jamajka - 49.32
3. Antonina Krivoshapka - Rusko - 49.71

3000 m prekážkový beh - muži

1. Ezekiel Kemboi - Keňa - 8:00.43
2. Richard Kipkemboi Mateelong - Keňa - 8:00.89
3. Bouabdellah Tahri - Francúzsko - 8:01.18

400 m behu cez prekážky - muži

1. Kerron Clement - USA - 47.91
2. Javier Culson - Puerto Rico - 48.09
3. Bershawn Jackson - USA - 48.23

19. augusta 2009 (streda)


1500 m muži

1. Yusuf Saad Kamel - Bahrain - 3:35.93
2. Deresse Mekonnen - Etiópia - 3:36.01
3. Bernard Lagat - USA - 3:36.20

100 m beh cez prekážky - ženy

1. Brigitte Foster-Hylton - Jamajka - 12.51
2. Priscilla Lopes-Schliep - Kanada - 12.54
3. Delloreen Ennis-London - Jamajka - 12.55

800 m ženy

1. Caster Semenya - JAR - 1:55.45
2. Janeth Jepkosgei Busienei - Keňa - 1:57.90
3. Jennifer Meadows - Veľká Británia - 1:57.93

20. augusta 2009 (štvrtok)


400 m beh cez prekážky - ženy

1. Melaine Walker - Jamajka - 52.42
2. Lashinda Demus - USA - 52.96
3. Josanne Lucas - Trinidad a Tobago - 53.20

200 m muži

1. Usain Bolt - Jamajka - 19.19
2. Alonso Edward - Panama - 19.81
3. Wallace Spearmon - USA - 19.85

110 m beh cez prekážky - muži

1. Ryan Brathwaite - Barbados - 13.14
2. Terrence Trammell - USA - 13.15
3. David Payne - USA - 13.15

21. augusta 2009 (piatok)


200 m ženy

1. Allyson Felix - USA - 22.02
2. Veronica Campbell-Brown - Jamajka - 22.35
3. Debbie Ferguson-McKenzie - Bahamy - 22.41

400 m muži

1. LaShawn Merritt - USA - 44.06
2. Jeremy Wariner - USA - 44.60
3. Renny Quow - Trinidad a Tobago - 45.02

22. augusta 2009 (sobota)


Maratón muži

1. Abel Kirui - Keňa - 2:06:54
2. Emmanuel Kipchirchir Mutai - Keňa - 2:07:48
3. Tsegay Kebede - Etiópia - 2:08:35

4x100 m štafeta ženy

1. Jamajka (Simone Facey; Shelly-Ann Fraser; Aleen Bailey; Kerron Stewart) - 42.06 .
2. Bahamy (Sheniqua Ferguson; Chandra Sturrup; Christine Amertil; Debbie Ferguson-McKenzie) - 42.29
3. Nemecko (Marion Wagner; Anne MĂśllinger; Cathleen Tschirch; Verena Sailer) - 42.87

4x100 m štafeta muži

1. Jamajka (Steve Mullings; Michael Frater; Usain Bolt; Asafa Powell) - 37.31
2. Trinidad a Tobago (Darrel Brown; Marc Burns; Emmanuel Callander; Richard Thompson) - 37.62
3. Veľká Británia a Severné Írsko (Simeon Williamson; Tyrone Edgar; Marlon Devonish; Harry Aikines-Aryeetey) - 38.02

23. augusta 2009 (nedeľa)


Maratón ženy

1. Xue Bai - Čína - 2:25:15
2. Yoshimi Ozaki - Japonsko - 2:25:25
3. Aselefech Mergia - Etiópia - 2:25:32

5000 m muži

1. Kenenisa Bekele - Etiópia - 13:17.09
2. Bernard Lagat - USA - 13:17.33
3. James Kwalia C'Kurui - Guatemala - 13:17.78

1500 m ženy

1. Maryam Yusuf Jamal - Bahrain - 4:03.74
2. Lisa Dobriskey - Veľká Británia - 4:03.75
3. Shannon Rowbury - USA - 4:04.18

800 m muži

1. Mbulaeni Mulaudzi - JAR - 1:45.29
2. Alfred Kirwa Yego - Keňa - 1:45.35
3. Yusuf Saad Kamel - Bahrain - 1:45.35 .

4x400 m štafeta ženy

1. USA (Debbie Dunn; Allyson Felix; Lashinda Demus; Sanya Richards) - 3:17.83
2. Jamajka (Rosemarie Whyte; Novlene Williams-Mills; Shereefa Lloyd; Shericka Williams) - 3:21.15
3. Rusko (Anastasiya Kapachinskaya; Tatyana Firova; Lyudmila Litvinova; Antonina Krivoshapka) - 3:21.64

4x400 m štafeta muži

1. USA (Angelo Taylor; Jeremy Wariner; Kerron Clement; LaShawn Merritt) - 2:57.86
2. Veľká Británia a Severné Írsko (Conrad Williams; Michael Bingham; Robert Tobin; Martyn Rooney) - 3:00.53
3. Austrália (John Steffensen; Ben Offereins; Tristan Thomas; Sean Wroe) - 3:00.90

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
27. september 2023 03:08