Polmaratón SNP v Brezne

24.08.2009, 09:00
V sobotu 22. augusta 2009 boli v slovenskej bežeckej termínovej listine štyri podujatia v rámci behov mimo štadióna. Jedným z nich bol i Polmaratón SNP v Brezne, ktorý sa konal už po 16-ty krát. Pôvodne mal byť organizovaný až o týždeň neskôr.

Okrem bežcov - polmaratóncov organizátori pripravili pre milovníkov behu i skrátenú trať dlhú 3890 m - tzv. Minimaratón, ktorý sa uskutočnil druhý raz.

Tesne pred štartom podujatia sa Breznom a okolím prehnala výrazná prietrž mračien, ale na
šťastie pre bežcov, divákov a organizátorov, celá bežecká súťaž prebiehala bez dažďa.

Po slávnostnom akte úcty SNP O 15:30 odštartoval primátor Brezna Polmaratón SNP. Na trať sa vydala polstovka bežcov. Nie všetci z nich sa však dostali do výsledkovej listiny - tí, ktorí na desiatom kilometri mali medzičas horší ako 55 minút, túto možnosť nemali.

V cieli bolo napokon klasifikovaných 39 bežcov.
Organizátori ocenili najlepších päť mužov a tri ženy v absolútnom poradí a trojice najúspešnejších pretekárov v jednotlivých vekových kategóriách.

Najrýchlejšie trať zvládol Artur Blasinski - Poliak bežiaci v drese JM Demolex Bardejov (1:09:12 hod). Na pódium pre najlepších sa spolu s ním ešte postavili:
2. Imrich Magyar - AK Nové Zámky (1:09:26 hod)
3. Marián Vrábel - AK Nové Zámky (1:21:04 hod)
4. Erik Lenhardt - Banská Bystrica (1:25:20 hod)
5. Tomáš Kubej - AK Nové Zámky (1:25:54 hod) - 17-ročný !

V absolútnom poradí bez rozdielu veku dominovali veteránky. Organizátori ocenili trojicu najlepších v poradí:

1. Dana Janečková - AK Nové Zámky (1:31:56 hod) - 36-ročná
2. Diana Grexová - Horná Lehota (1:43:02 hod) - 37-ročná
3. Alžbeta Tiszová - Tube City IMS Košice (1:44:07 hod) - 52 - ročná !

Na pozíciách za ocenenými medailistkami dobehli ďalšie veteránky v poradí:
4. Dáša Adameková - Michalová (1:47:06 hod) - 42-ročná
5. Danica Božová - AO Svit (1:49:41 hod) - 46 - ročná
6. Jana Knotková - Revúca (1:50:12 hod) - 37-ročná

Na pódium organizátori postupne pozývali a oceňovali najlepšie trojice mužov a žien v jednotlivých vekových kategóriách. Odmenení boli v rámci Polmaratónu SNP ešte boli:

2. Katarína Ridzoňová - Brezno - 1:54:40 hod
3. Katarína Tareková - Žilina - 2:04: 52 hod.

Podujatie bolo zároveň Majstrovstvami okresu Brezno mužov a žien bez rozdielu veku.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
25. apríl 2024 19:54