Suverénne víťazstvo Popradčana Jozefa Dubašáka

10.09.2009, 08:00

Prvá septembrová nedeľa 6.9. 2009 v Novoveskej Hute neďaleko Spišskej Novej Vsi patrila bežcom a ich priaznivcom, ktorí sa v popoludňajších hodinách stretli na 4. ročníku Behu Novoveskou Hutou. Konal sa na počesť Dňa baníkov, pod záštitou primátora mesta Spišská Nová Ves Jána Volného.

Usporiadateľom podujatia pre všetky vekové kategórie bol Bežecký klub Cyklosun plus Novoveská Huta na čele s riaditeľom Rudom Mikolajom. Celé podujatie prebehlo v peknom letnom počasí.

Muži v kategórii do 39 rokov a veteráni vo veku 40-49 rokov absolvovali trať dlhú 15 km, ktorá pozostávala z troch okruhov s výrazným prevýšením (každý okruh sa bežal systémom „hore-dole“).

O mužskom víťazovi od prvých metrov nebolo pochýb. Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad zvíťazil spôsobom „štart - cieľ“ výkonom 55:14 min s obrovským náskokom. Druhý v cieli Peter Hus z BK Cyklosun plus Novoveská Huta dobehol so stratou 4:22 min. Tretí František Novák (Spišské Vlachy) bol pomalší o ďalších 13 sekúnd.

Trať dlhú15 km absolvovali i muži súťažiaci v kategórii 40-49 rokov. Víťazom sa stal Jozef Sedlák z Revúcej (1:02:54 hod). Druhý dobehol Ondrej Chabada z MK Spišká Nová Ves (1:03:43 hod) pred Jozefom Klimčákom - Popradčanom súťažiacim za BK Stará Ľubpvňa (1:07: 35 hod).

Ostatní dospelí bežci a bežkyne súťažili na trati dlhej 10 km.

Medzi ženami sa poradie po celý čas na čele menilo v súvislosti s výškovým profilom trati. Nakoniec do cieľa dobehla ako prvá Jana Knotková z Revúcej (48:29 min) pred Evou Hatalovou z BK Cyklosun plus Novoveská Huta (48:58 min) a Danicou Božovou z AO Svit (49:41 min).

3. Stanislav Miškár (Svit) - 44:41 min

Najstarším bežcom, ktorý absolvoval 10 km dlhú trať bol 82 -ročný Vincent Varga (Košice- Barca).

Bežci v mládežníckych kategóriách absolvovali kratšie trate:

Prvenstvá si vybojovali:
Chlapci do 9 rokov (400m): Denis Bednár (Novoveská Huta)
Dievčatá do 9 rokov (400m): Jana Jelčová (Spišská Nová Ves)
10-11-ročné žiačky (700m): Nikola Šavelová (AK Steeple Poprad)
10-11-roční žiaci (700m): Lukáš Andreánsky (Spišská Nová Ves)
12-13-roční žiaci (1000m):Martin Dvorský (AK Steeple Poprad)
12- 13- ročné žiačky (1000m): Michaela Horkavá (AK Steeple Poprad)
14-15- roční žiaci (1500m): Ondrej Zoričák (Cross Country Levoča)
14-15 - ročné žiačky (1500 m): Barbora Burgerová (AK Steeple Poprad)
16-17- ročné dorastenky (2 200m): Lenka Mageľová (Novoveská Huta)
16-17 - roční dorastenci (2200 m): Miroslav Jančík (AK Steeple Poprad)

Medailisti vo všetkých kategóriách dospelých boli odmenení diplomami, športovými pohármi a tričkami s logom HUTA BEH.
Najlepší traja v mládežníckych kategóriách získali diplomy, medaily a vecné ceny.

K spokojnosti všetkých účastníkov prispela i tombola s vecnými cenami.