V sobotu sa bežal Popradský kros

28.09.2009, 00:00
Poslednú septembrovú sobotu 26. 9. 2009 mali bežci - vytrvalci možnosť absolvovať cezpoľný beh v prekrásnom prírodnom prostredí pod Vysokými Tatrami – Popradský kros.

Na trati dlhej 14 km so štartom a cieľom na futbalovom štadióne v Poprade - Veľkej dominoval pretekár AK Steeple Poprad Jozef Dubašák (číslo 25), ktorý zvíťazil spôsobom štart - cieľ výkonom 49:04 min. Na druhej pozícii v absolútnom poradí dobehol jeho oddielový kolega, neustále sa zlepšujúci najmä vo finiši, Ján Božoň (číslo 28), ktorý v cieli zaostal iba o 18 sekúnd. Tretia priečka v celkovom poradí patrila Tomášovi Šitárovi (číslo 29) z Bardejova výkonom 49:30 min, ktorý bežal v teréne ešte na druhej pozícii.

Vo veteránskej kategórii nad 40 rokov si medailové pozície vybojovali: víťaz František Dlugosz z Poľska (51:05 min), druhý Milan Blaško - Sportiva Poprad (52:39 min) a tretí Julián Lavrík z Popradu - Kvetnice (52:53 min).

V ďalších kategóriách si medailové umiestnenia vybojovali:

Muži nad 50 rokov:
1. Milan Brachňák ( TJ Baník Hôrka) - 1:03:28 hod
2. Jaroslav Šedivý ( TJ Baník Hôrka)- 1:07:34 hod
3. Vladimír Percel ( TJ Baník Hôrka) - 1:10:44 hod

Tesne za medailistami - päťdesiatnikmi dobehla v kategórii žien Danica Božová z AO Svit (1:11:11 hod).