StoryEditor

Hlasujte v ankete Bežecký diamant 2009

17.02.2010, 23:00
Autor:
HNHN
Takmer každý z nás na prelome rokov bilancuje aký bol ten končiaci sa rok a robí si plány do toho nového - prichádzajúceho. Prečo teda nehlasovať za ten najlepší beh roka 2009.

Takmer každý z nás na prelome rokov bilancuje aký bol ten končiaci sa rok a robí si plány do toho nového - prichádzajúceho. Prečo teda nehlasovať za ten najlepší beh roka 2009.

Takmer každý z nás na prelome rokov bilancuje aký bol ten končiaci sa rok a robí si plány do toho nového prichádzajúceho. Toto obdobie býva bohaté na vyhlasovanie rôznych ankiet, súťaži a ocenení. A tak si jedného pekného dňa zopár ľudí povedalo: „ A prečo by nemohli mať svoju anketu aj rekreačný bežci? Čo sme horší od kadejakých futbalistov, hokejistov, tenistov, hercov, hudobníkov, ...? Veď na rozdiel od nich ten beh robíme z lásky a nie pre peniaze a tak si môžeme urobiť nejakú tú anketu ...“

Ale vrátim sa na začiatok, kedy vlastne vznikla myšlienka takéto niečo zorganizovať. V novembri roku 2008 mala trojica bežcov (Laco Šimko – Stará Ľubovňa, Peter Buc – Košice a Ľuboš Ferenc - Trnava), možnosť zúčastniť sa zasadnutia Poľského bežeckého spolku (Polskie Stowarzyszenie Biegów) v Poľskom mesto Rytro ktorého súčasťou bolo aj vyhlasovanie ankety „ZŁOTY BIEG“, ktorá u nich funguje už od sezóny 2001 a za ten čas si tam získala dobré meno. Len taká poznámočka, viacnásobným držiteľom tohto ocenenia je aj čiastočne náš Visegrad Maraton, ktorého spoluorganizátorom je už vyššie spomínaný Laco Šimko. A tu sa začala rodiť myšlienka „spáchať“ také niečo aj u nás na Slovensku. Prvú malú skúšku, či by sa takáto anketa ujala u nás bola začiatkom roka 2009 anketa „Bežecké naj roku 2008“, ktorá prebiehala na starej Bežeckej stránke voľnou formou bez ocenení a s väčším počtom kategórii.

Tento rok by sme už chceli dať tejto ankete trošku oficiálnejší rámec s pravidlami a aj s ocenením víťazov. No a k oficialitám patrí aj oficiálny názov. Naša anketa bude niesť pomenovanie „Bežecký diamant“.

Táto anketa je špecifická tým, že sa v nej nehodnotia a neoceňujú len dosiahnuté bežecké výkony na trati, ale oceňuje sa tu hlavne práca organizátorov bežeckých podujatí. Na námahu ľudí stojacími za jednotlivými behmi sa akosi zabúda a my bežci ich prácu častokrát berieme ako samozrejmosť.

Na rozbeh sme sa pre prvý ročník rozhodli vypísať len tri kategórie, v ktorých budú odmenení len tí najlepší. A aby tu bola istá dávka spravodlivosti, tak jednotlivé kategórie budú rozdelené na (bývalé) kraje. Takže kategórie sú:

- bežecké podujatie roku 2009 západného Slovenska – zahŕňa Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a časť Trenčianskeho kraja

-
bežecké podujatie roku 2009 stredného Slovenska – zahŕňa Banskobystrický a Žilinský kraj a časť Trenčianskeho kraja

-
bežecké podujatie roku 2009 východného Slovenska – zahŕňa Košický a Prešovský kraj

Plus budú v rámci ankety Bežecký diamant 2009 ešte udelené aj špeciálne ceny predsedu občianskeho združenia beh.sk.

Pôvodným zámerom bolo, že o poradí v ankete rozhodnú svojím hlasovaním výlučne návštevníci Bežeckých stránok, ale žiaľ človek mieni a život mení. Nepodarilo sa rozbehať na novej Bežeckej stránke sekciu, kde by sa dalo hlasovať do tejto ankety priebežne za ktorýkoľvek beh a tak sme sa rozhodli pre dvojstupňový výber.

V prvom kroku členovia organizačného výboru vyberú 5 behov, v tej ktorej kategórii a v druhom kole už budete vyberať VY, práve z týchto piatich kandidátov, toho najlepšieho. Ja osobne som za západ nominoval päticu behov pomocou malej osobnej anketky medzi zopár bežcami. Nominácia behov za Stredné Slovensko bola uskutočnená obdobne pomocou ankety medzi bežcami, no a o spôsob akým nominoval behy za Východné Slovensko Peter Buc som sa nezaujímal.

Ocenenie predsedu občianskeho združenia beh.sk je výlučne v rukách predsedu občianskeho združenia. A môžem povedať, že o týchto cenách už je na 99,99% rozhodnuté.

Na víťazov v jednotlivých kategóriách čaká ocenenie v podobe plakety/certifikátu.

Milé bežkyne, milí bežci a priatelia behu, touto cestou by som vás chcel poprosiť o hlasovanie do ankety.

Prosím vás
o fair play hlasovanie. Nesnažte sa za každú cenu posunúť vyššie ten svoj beh viacnásobným hlasovaním za maminu, tatina, sestru, brata, suseda, uja, psa, mačku, korytnačku a čo ja viem koho ešte. Znehodnocujete tým snahu a prácu nielen organizátorov tejto ankety a odradzujete ich od ďalšej práce, ale škodíte aj ostatným bežcom.

Za organizačný výbor
                                                Lubo Ferenc

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
30. máj 2023 20:42